Головна Цікаво Типи коліс для візків та їх особливості

Типи коліс для візків та їх особливості

У будь-якій тачці або візку основну функцію виконують саме ролики. Завдяки колесам здійснюється переміщення вантажів. Пересувна техніка широко використовується на виробництві, в промисловості, будівництві, сільському господарстві і т. Д. При неправильної експлуатації або помилки, допущені при виборі, можливий передчасний знос коліс. Щоб цього не сталося, необхідно з усією відповідальністю підійти до покупки.

особливості використання

Ролики і колісні опори затребувані скрізь:

  • в побуті – візки, тачки, меблі;
  • для загального користування – пересувна техніка в супермаркетах, контейнери ТПВ, меблі для офісів і адміністративних приміщень, медичне обладнання та т. д .;
  • в промисловості – цехові тачки, навантажувальні обладнання, пересувні платформи.

Завдяки колісним опор забезпечується максимальна мобільність об’єктів промисловості і побутової сфери. При виробництві виробів використовуються різні матеріали і технології, які визначають їх ходові характеристики і властивості. Наприклад, промислові ролики міцніші і зносостійкі, порівняно з колесами для побутового користування.

Крім того, поділ є і за типами кронштейнів. Наприклад, поворотні колеса для візків оснащуються спеціальною конструкцією, що забезпечує пересувний техніці високу мобільність. Безповоротні вироби дозволяють котити тачку по прямій лінії, завдяки чому вона більш стійка.

Особливості вибору роликів відповідно до експлуатацією

Несправності і передчасний знос колісних опор відбуваються при неправильному виборі виробів або при порушенні норм експлуатації. У такому випадку можливі вихід з ладу устаткування і травмування працівників, матеріальні збитки.

Наприклад, порушення умов експлуатації можуть бути наступні:

  • Використання роликів на покритті, яке не відповідає стандартам. Це може привести не тільки до швидкого зносу самих роликів, але і до їх поломки, а також до пошкодження підлогового покриття.
  • Застосування фіксованих пристроїв на маневрених тачках. У таких випадках потрібно вибирати поворотні колісні опори.
  • Залучення обладнання в умовах високих навантажень. Є межа вантажопідйомності.
  • Якщо навантаження збільшується, вона стає причиною швидкого зносу і передчасної поломки. Мова йде не тільки про колісної опори, а й про сам ролику, контактному покритті.
  • Перевищення швидкості. Для багатьох роликів оптимальний параметр становить 5 км / год. Якщо швидкість перевищується, це сприяє швидкому зношування виробів.
  • Невідповідність середовища. Потрібно брати до уваги матеріал підлогового покриття, з яким будуть контактувати колеса. Необхідно заздалегідь визначити хімічне невідповідність речовин, щоб уникнути електростатичного ефекту.
  • Реагенти, кислоти і луги можуть зруйнувати структуру гумового ролика.

Дуже важливо детально проаналізувати умови використання пересувної техніки. При виборі потрібно визначити різновид опорного пристрою. Все повинно відповідати покриттям поверхонь і особливостей навколишнього середовища. Також слід прорахувати динамічну вантажопідйомність і статичне навантаження опору кочення. Відповідно до отриманих значеннями підбирається діаметр ролика.