Головна Цікаво У школярів Буського району – свій президент

У школярів Буського району – свій президент

 З вересня 2010 року при Буському Будинку дитячої та юнацької творчості працює парламент учнівського самоврядування (координатор Ірина Сторонянська), і на його рахунку чимало цікавих та корисних справ. Щороку учнівська спільнота району обирає свого керманича. От і цьогоріч з-поміж 17 представників від освітніх закладів району президентом обрали десятикласника з Буської другої Івана ТХОРИКА

.
Його заступником стала учениця Буської першої Ірина Якимів. Та й інші кандидати, які ввійшли в єдину команду, надалі вирішуватимуть ті завдання, які запланували у своїх передвиборних програмах. А в них – прагнення, щоб шкільні будні стали цікавішими, яскравішими та насиченішими, а це: проведення різних доброчинних акцій в районі; творчих та фотоконкурсів, брейн-рингів тощо між школами району; організація поїздок в інші міста, а то й в інші країни; створення волонтерських загонів для допомоги перестарілим та одиноким, для прибирання території міського парку чи занедбаних могил на кладовищі; залучення учнів шкіл до рядів Пласту; участь членів районного парламенту в роботі органів місцевого самоврядування тощо. 
 
Дехто у своїй передвиборній програмі прагнув, щоб комісії учнівського самоврядування перейменувати на міністерства. Не обійшлось і без фантастичних проектів. Перечитую передвиборну програму одного кандидата, де він мріє про школу – семиповерхову будівлю з басейнами, де є не тільки комп’ютерні класи, а й кімната мрій, де кожен може бути чи то трактористом, чи то лікарем, чи письменником. Мріє він і про машину часу, і про спортивні зали з тренажерами, і про роботів-помічників, і басейни з дельфінами. А от ідея з встановленням у кожному класі спеціальної дошки для профілактики  сколіозу (бо майже 90% школярів в Україні мають порушення постави) мені сподобалась, адже здоров’я школяра – найосновніше із завдань.
 
Перед присутніми виступила і методист райво Богдана Сорочинська, яка привітала нового керманича учнівства району, побажала йому та однодумцям успіхів та плідної праці. Дуже важливо, що діти вже зі шкільної лави вчаться складати програми, висловлюють власні судження, свої бачення, як повинен працювати учнівський парламент. Адже, можливо, вже в недалекому майбутньому хтось із них стане депутатом, тож робота тут буде для них доброю підготовкою.
 
Лариса ГАРАСИМІВ.