Головна Цікаво В Народному домі відбулося урочисте відкриття нового танцювального залу в Буську

В Народному домі відбулося урочисте відкриття нового танцювального залу в Буську

 26 жовтня в районному Народному домі за участю керівників органів  влади, батьків і дітей відбулося урочисте відкриття нового танцювального залу, в якому займатимуться понад 70 дітей різних вікових категорій (починаючи з трьох років) Зразкової студії народного танцю "Нові зірки". До цієї   святкової події колектив та його керівник Мар’яна Зеленська йшли сім довгих років.

 
За цей період вони зуміли підкорити не лише надбужанських глядачів, а й неодноразово доводили свій високий рівень на великих та малих сценах в Австрії, Польщі, Болгарії, Угорщині, різних регіонах України, зриваючи бурхливі оплески.
 
За доброю традицією, дійство розпочалося спільною молитвою та освяченням танцювального залу, яке провів о. Ярослав Лозовий. А почесну місію – перерізання стрічки – виконали голова Буської РДА Володимир Сай, керівник "Нових зірок" Мар’яна Зеленська, керівник відділу культури Людмила Ціхоцька та директор Народного дому Ганна Грушицька.
 
Того дня  вихованці та їх наставник, окрім щирих вітань і побажань, отримали й цінні подарунки.  Володимир Сай подарував ікону Матері Божої, депутат райради Ігор Іваськів – солодощі, а батьки пригостили великим святковим тортом і здивували салютом. Самі ж новозірчани подарували чудовий концерт, на якому також виступили учасниці конкурсу «Княжна бужан-2012» Мар’яна Литвин, Адріана Гаєвська та Роксолана Паньків.
 
Тож коли вперше засяяли на надбужанському небосхилі "Нові зірки"? Велика, дружня танцювальна родина  народилася у далекому 2004 р. в некомфортному підвальному приміщенні Буської ЗОШ №1. Як зауважила п.Мар’яна, – найщасливіший той керівник, який має міцну команду. У неї така команда є, її не зламали труднощі, відсутність належних  умов праці, а навпаки – згуртували. У колективі завжди панує атмосфера дружби, тепла та любові, яка сприяє розвитку творчих здібностей та майстерності дитини. Тому хореографічні постановки "Нових зірок" і вирізняються оригінальністю, яскравістю, у кожній з них є своя особлива родзинка. Жодне державне свято не обходиться без цього танцювального колективу. Кожен виступ – це нові костюми, творча фантазія, глибина почуттів, образність народного мислення його виразність.
 
Для того, щоб вчити дітей танцювати і яскраво "засвітити"  їх над іншими танцювальними колективами, мало бути професійним хореографом, потрібно вміти відчувати внутрішній настрій дитини, розвивати в ній жагу до танцю, крок за кроком розкривати її талант, допомагати їй самій робити свої перші, спочатку такі несміливі, кроки на шляху до зіркових вершин.
 
Навчаючись хореографії, діти набувають певної танцювальної підготовки, розвивають пластичність, вміння красиво рухатися, зміцнюють організм, виправляють навіть деякі фізичні вади. Слід також наголосити на тісній співпраці батьків, дітей, вчителів, які спільними зусиллями створили цей чудовий танцювальний зал (реалізував дизайнерський задум Віктор Зеленський). Не стояла осторонь і Буська районна рада, виділивши 24 тис.грн (згідно Програми розвитку культури на 2012-2013 рр.).
 
Переконані, що в таких умовах досягати нових перемог "Новим зіркам" буде набагато легше. Цього ми юним танцюристам і бажаємо.
 
Інна  ПАЛАМАР