Головна Цікаво Вдавлювання паль: сфера використання і переваги

Вдавлювання паль: сфера використання і переваги

1275

Фундамент є базою будь-якої будівлі, і саме від нього залежать міцність і експлуатаційні характеристики конструкції.

Існує кілька способів зведення фундаменту, відповідно, і кілька технологій, які визначають тип підстави. Одним з таких типів є пальові фундаменти.

Вони забезпечують стійкість конструкцій на ділянках зі слабким грунтом. Такий тип підстави досить універсальний, тому може бути використаний при зведенні і висотних будівель, і невеликих одноповерхових конструкцій.

Будівельникам при зведенні пальового фундаменту не потрібно рити великий котлован, заливати бетон і зміцнювати його арматурою. Це суттєво економить час і знижує витрати на будівництво.

Пальові опори можуть бути декількох різновидів:

  • забивні;
    – гвинтові;
    – буронабивні.

Особливості технології: необхідна техніка

Вдавлювання паль – це оптимальний спосіб для забезпечення міцності підстави і економії часу.

На відміну від інших методів, тут пальові опори не забиваються, а вдавлюються в грунт. Така технологія має безліч переваг, але при цьому вимагає використання спеціальної сучасної техніки.

Для проведення робіт застосовують відразу кілька одиниць техніки:

Машина шнекового буріння. За допомогою цієї установки будівельники готують вхідні отвори у верхньому шарі грунту на глибину до 4 метрів.
Підйомний кран.
Копер або свайновдавлівающая установка. Техніка дозволяє створити необхідний тиск на опори, які одночасно з цим отцентровиваются за встановленими напрямних.

Методи проведення робіт

Роботи по вдавленню паль можуть бути проведені за декількома методиками. При наявності м’якого грунту фахівці використовують вібраційний метод. Для реалізації такого способу необхідна спеціальна техніка – вибропогружатели. Вони використовуються для ударів і вібраційного поглиблення в грунт.

Перевага – низький шумовий поріг. До такого методу часто вдаються, коли необхідно звести будівлю поблизу вже існуючих будівель або важливо дотримуватися підвищені вимоги до екологічної безпеки.

Також фахівці використовують вібраційний метод вдавлювання при реконструкції опор і фундаменту в уже експлуатується будівлі.

При м’якому піщаному грунті роботи можуть бути проведені навіть без попереднього буріння і створення вхідних отворів. Це суттєво економить час і гроші.

Але є і серйозний недолік: вібрацію можна використовувати при будівництві будівель поблизу пролягають комунікацій і висотних будівель. Також ефективність методу вельми обмежена типом ґрунту: при в’язкою, щільною і глинистому ґрунті цей спосіб працювати не буде.

Основні етапи роботи

Аналіз грунту.
Вирівнювання грунту.
Нанесення на ділянку плану розташування вертикальних опор.
Пророблення отворів згідно з планом за допомогою бурильного механізму.
Установка палі за допомогою віброзанурювача. Сучасна техніка дозволяє контролювати амплітуду коливання опори і силу занурення в залежності від опору грунту.

переваги методу

Метод пальового вдавлення https://ukfreewell.com.ua/svajnye-raboty/vdavlivanie-svaj.html має низку переваг перед іншими способами створення фундаменту:

економічність проведення робіт;
економія часу;
контроль вертикального положення паль;
безпеку для будівельників;
можливість реконструкції будівлі;
можливість будівництва фундаменту поблизу існуючих будівель;
низький шумовий поріг.

Для пальового буріння фахівці використовують два види опор – з круглим перетином і квадратні.