Головна Цікаво Усе, що ви хотіли знати про дворівневі квартири

Усе, що ви хотіли знати про дворівневі квартири

1494

Ще зовсім недавно більшість вважала дворівневі квартири розкішним житлом, доступним далеко не кожному. Однак сучасні забудовники легко руйнують ці стереотипи, пропонуючи з кожним роком все більше новобудов, в яких реалізують не тільки звичайні, а й дворівневі апартаменти за привабливим цінами. Попит на таке житло зростає, адже можна мати просторе, стильне й зручне помешкання в центрі міста, тоді як реалізувати таку ідею з приватним будинком буде вельми складно й дорожче. Що представляють собою дворівневі квартири та які переваги вони мають?

Що таке дворівневі апартаменти

Основна відмінність такого житла — це чіткість і статичність планування. Тут не можна переносити ні вхідні двері, ні кухню, ні санвузол. Комунікації останніх повинні залишатися саме там, де були спроектовані спочатку. Також це стосується сходів на другий рівень — їх переносити також заборонено.

Варто зазначити, що купити дворівневі апартаменти у великих містах України зовсім не проблема. Наприклад, у Львові таке житло пропонують у близько 30 новобудовах, а подібна нерухомість у Хмельницькому представлена значно скромніше — всього 3 будинки. За допомогою каталогу ЛУН.ua можна швидко відібрати нові комплекси з дворівневим житлом у різних містах, адже вибір первинної нерухомості тут найкращий. Ось, наприклад, у столиці більше 40 комплексів реалізують дворівневі квартири, в Одесі — 8, у Чернівцях — 6, а от у Харкові — більше 10.

Одна з важливих переваг квартири з двома рівнями — це легкість її зонування й розділення кімнат за функціональним призначенням. Найчастіше другий рівень використовують як особисту зону, тоді як нижній поверх — це простір і для сім’ї, і для гостей. Угорі розміщують спальні, кімнати відпочинку, санвузол, внизу — вітальню, робочий кабінет, кухню, додатковий санвузол.

Зараз забудовники активно пропонують на ринку житло з вільним плануванням. У цьому випадку новобудову здають в експлуатацію без внутрішніх перегородок, щоб власник мав змогу самостійно розділити простір квартири на кімнати й зони. Це дозволяє втілити практично будь-які ідеї, єдине, що стримує політ фантазії, — це розташування вікон, вхідних дверей і сантехніки, адже змінити їх розміщення неможливо.

Ще одна невід’ємна характеристика дворівневого житла — великий об’єм відкритого простору. У таких квартирах більше повітря й світла. Ті, кому подобаються просторі помешкання й хто має велику сім’ю, точно оцінять усі переваги апартаментів, що займають два рівні.