Головна Цікаво У Львівській ОДА відбулась зустріч щодо сприяння влади у розвитку аграрних підприємств

У Львівській ОДА відбулась зустріч щодо сприяння влади у розвитку аграрних підприємств

12 лютого у Львівській ОДА відбулась зустріч з керівниками великих агровиробників та елеваторів Львівщини.

У межах наради т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Людмила Гончаренко розповіла про сприяння органів державної влади з метою розвитку аграрних підприємств.

“Для нас дуже приємно, що за останні роки набирає оберти і розвивається виробництво на сільськогосподарських підприємствах. Це дозволяє експортувати продукцію у значних обсягах. Із року в рік збільшується експортна продукція і ми спостерігаємо позитивне сальдо у зовнішньо-економічній діяльності. 40% усієї продукції, яка експортується, – це сировина: зерно або насіння олійних культур. Тому пропозиція до бізнесу все-таки розглянути можливість створювати додану вартість в Україні”, – наголосила Людмила Гончаренко.

У 2018 році обсяг виробництва валової сільськогосподарської продукції складає 10,3 млрд грн або 104,7 % до 2017 року, в тому числі сільськогосподарські підприємства 108,7%, господарства населення – на 102%.

За темпами виробництва валової сільськогосподарської продукції Львівщина посідає 13 місце, за обсягами виробництва – 14 місце серед регіонів України.

Продано право оренди 299 земельних ділянок, загальною площею 3,8 тис га. Кінцевий розмір орендної плати становить 11,2 млн грн, що більше, ніж у 3,5 рази перевищує стартовий.

Окрім того, Людмила Гончаренко запросила присутніх взяти участь у вистаці “АгроТехніка”.

“Щорічно з настанням весняно-польових робіт ми організовуємо виставку «АгроТехніка». Новинкою цьогорічного заходу стане аукціон вживаної сільськогосподарської техніки та обладнання», – зазначила Людмила Гончаренко.

Під час зустрічі присутні також розглянули та ознайомилися із роботою Програми Світового банку “Підтримка прозорого землекористування в Україні”.

Виконавчий директор Регіональної філії “Львівська залізниця” ПАТ “Українська залізниця” Володимир Крот порушив питання можливостей Львівської залізниці в організації перевезень сільськогосподарських вантажів у 2019 році.