Головна Цікаво Як розпізнати пупкову грижу та що робити після діагностування?

Як розпізнати пупкову грижу та що робити після діагностування?

Пупкова грижа – це патологічний стан, коли деякі органи (кишківник, сальник, жирова клітковина перед очеревиною) виступають за межі черевної стінки, утворюючи випинання біля пупка. Причиною виникнення може слугувати вагітність, травми очеревини, важкі фізичні навантаження, перенесена операція, хронічні запори.

Чи необхідна операція?

Грижа самостійно не пройде, а консервативна терапія неефективна. При бездіяльності висока ймовірність виникнення таких ускладнень:

  • кишкової непрохідності;
  • запалення;
  • защемлення грижі з некрозом тканин, перитоніту.

Не треба лякатися операції та реабілітації: період відновлення досить короткий. Перебувати в стаціонарі при необхідності можна лише добу. Але лікуванням має займатися досвідчений фахівець! У Клініці Біляка професійно видаляють всі види пупкових гриж, включаючи гігантські післяопераційні новоутворення.

Природа патології

Пупкова грижа може бути вродженою і набутою. Першу з них лікують у ранньому віці. За розміром новоутворення бувають малими (до декількох сантиметрів в діаметрі) та великими (досягають гігантських розмірів – до 20 см і більше). Якщо ви виявили випинання поруч із пупком, що зникає у горизонтальному положенні, слід негайно звернутися до хірурга. Без адекватної терапії грижа біля пупка спровокує загострення, а саме:

  • запалення;
  • защемлення грижового мішка;
  • порушенням кровообігу в затиснених тканинах, їх відмирання.

Рекомендуємо не затягувати зі зверненням до фахівця з метою лікування набутої або дитячої пупкової грижі. Хірурги Клініки Біляка володіють багаторічним досвідом успішного лікування новоутворень, включаючи ускладнені (з наявністю множинних грижових мішків). Записуйтеся на консультацію для отримання інформації щодо послуг.

Ознаки та симптоми

Грижа визначається за такими ознаками, як:

  • розширення пупкового кільця;
  • розшарування м’язів в області живота (діастаз);
  • виникнення випинання поруч із пупком, яке зникає в горизонтальному положенні;
  • поява тягучого болю в животі під час руху, фізичної активності, кашлю, спробі тужитися;
  • порушення роботи кишківника (метеоризм, запори, застій калу);
  • загальна інтоксикація організму (нудота, блювота).

Клінічна картина залежить від розмірів грижових воріт та самого утворення, а також від наявності спайок, загального стану здоров’я, інших факторів.

Операції при пупковій грижі

Хірургічне лікування полягає в ліквідації випинання, поверненні типового положення внутрішнім органам і зміцненні пупкового кільця. Найрезультативнішим і безпечним методом є ненатяжна герніопластіка – пластика грижі із застосуванням сітчастого імпланта.

Підготовка до операції

До операції пацієнту необхідно здати стандартні аналізи, пройти ЕКГ, УЗД. Слід обов’язково розказати лікарю про прийом препаратів (якщо це актуально): можливо, деякий час їх доведеться не приймати. Детальніше про підготовку до операції має розповісти спеціаліст, який відповість на всі запитання пацієнта та заспокоїть.

Лікування пупкової грижі у Клініці Біляка

Інноваційні технології малоінвазивної хірургії, що застосовують досвідчені спеціалісти Закарпаття, дозволяють швидко, надійно й безпечно усунути патологію без ризиків появи післяопераційних ускладнень. Застосування сітчастих (в тому числі, тривимірних) імплантів і шовного матеріалу провідних виробників забезпечує мінімальний відсоток рецидивів, а використання сприятливих ендоскопічних технік скорочує термін перебування в стаціонарі.

Провідні фахівці Клініки Біляка дадуть відповідь на всі питання, які стосуються захворювання, і докладно розкажуть про операцію, особливості її проведення. Якщо ви хочете отримати консультацію найкращих хірургів Закарпаття, запишіться на прийом. Номер телефону є на офіційному сайті.