Головна Цікаво Як вибрати термобілизну для походів і сходжень

Як вибрати термобілизну для походів і сходжень

темобілизна

Це стаття для тих, хто тільки починає свої походи і ще не встиг обзавестися всім необхідним. Багато людей, які починають сьогодні ходити в тривалі походи, роблять це, користуючись послугами компаній, які організовують походи і сходження по всьому світу для новачків.

Таким чином, забезпечується безпека і не витрачається зайве і таке дороге час на організацію.

У подібних випадках збори в похід, як правило, здійснюються за наданим списком одягу і спорядження. У деякі речі в перші поїздки має сенс брати напрокат, в іншому випадку слід відразу купувати. Компанія Екстрем стайл на сайті https://extremstyle.ua/ua/catalog/termobilyzna пропонує своїм покупцям в першу чергу треккінгове взуття і натільний шар одягу. Практично в будь-якому списку спорядження в серйозний похід – куди б ви не зібралися – в літо або зиму, буде знаходитися пункт «термобілизна».

Мало за яким типом одягу існує стільки міфів, думок і невиправданих очікувань, як з приводу термобілизни.

Що таке термобілизна?

Багатьох початківців туристів і альпіністів вводить в оману сама назва «термобілизна». Їм здається, що основна функція одягу з такою назвою – зігрівати. Народжуються міфи про те, що в хорошій термобілизні не страшний ніякий мороз. Це не правда. Кілька більш точно відображає функціонал натільної шару одягу інша назва – «функціональна білизна». Основна функція термобілизни це відведення вологи від тіла. Лише для білизни, призначеної для малорухливого проведення часу в холодних умовах відведення вологи є допоміжною функцією, а зігрівання – основною. В першу чергу це одяг для зимової риболовлі й полювання із засідки. Для активного туризму, альпінізму, подорожей саме відведення вологи від тіла є першочерговим завданням натільного шару одягу.

Справа в тому, що піт, затримуючись біля тіла, веде до підвищення вологості одягу і значно підвищує тепловтрати організму. У сильний вітер вологий одяг ще сильніше сприяє гіпотермії (переохолодження) тіла. Саме тому часто не потрібно одягати на себе купу теплого одягу, для того, що б не мерзнути, досить купити термобілизну та одягнути вітрозахист (якщо дме вітер).

Як працює термобілизна?

Внутрішня поверхня термобілизни максимально стикається зі шкірою і завдяки своїм властивостям ефективно і швидко вбирає виділяється вологу. Ніякої особливої ​​магії тут немає – для того, що б система почала працювати, між поверхнею тіла і внутрішнім шаром білизни повинна утворитися прошарок вологи, яка буде прагнути в простір з меншою вологістю – назовні.

Важливо, що б при цьому сам матеріал не вбирав вологу, а лише транспортував її назовні, інакше виникає ефект охолодження мокрим одягом, що вкрай небажано. Винятком є ​​одяг з натуральної вовни, яка вбирає частину вологи всередину волокон, при цьому зовнішня частина волокна, що контактує з тілом, володіє гідрофобними властивостями і практично не викликає ефекту неприємного охолодження.