Головна Цікаво Як змащувати і куди заливати масло в машинку для стрижки

Як змащувати і куди заливати масло в машинку для стрижки

Як і будь-яке інше електромеханічний пристрій, машинка для стрижки вимагає періодичного обслуговування. Це й не дивно, адже даний пристрій має багато активно дотичних деталей. Щоб машинка справно служила довгий час, необхідно змащувати робочі елементи. Детальніше про те, як і навіщо це робиться розповідаємо нижче.

Для чого потрібно змащувати машинку

Робочі органи пристрої виконані у вигляді спарених ріжучих пластин. Мастило цих ножів необхідна для мінімізації тертя і нагрівання. Щоб пластини зрізали волосся без неприємних відчуттів і смикань, потрібно періодично змащувати їх. Крім цього, мастило дозволяє вирішити наступні проблеми:

  • очищення робочого вузла;
  • підтримання гостроти лез;
  • зниження навантаження на двигун;
  • захист металу від появи іржі і окислення.

Коли потрібна мастило

В ідеалі очищення та змащування необхідна після кожного сеансу використання. Адже в процесі стрижки відокремлюються найдрібніші частини волосків, які засмічують машинку. Природно на регулярні маніпуляції не завжди вистачає часу і ентузіазму. Тому потрібно звертати увагу на ознаки, які вказують на те, що мастило необхідно провести якомога швидше:

  • машинка почала погано стригти;
  • все частіше “зажовує” волосся;
  • видає нехарактерні звуки;
  • раптово вимикається.

Багато що залежить і від конкретної моделі приладу. Особлива конструкція деяких з них дозволяє працювати без змащення досить тривалий час. З асортиментом і технічними характеристиками сучасних пристроїв можна ознайомитися за посиланням https://haircp.com.ua/collection/mashinki-dlya-strizhki.

чим змащувати

Ні в якому разі не можна використовувати харчові і рослинні масла, які можуть пошкодити прилад. Також забороняється промивати виконавчі органи в проточній воді, оскільки це призведе до корозії металевих елементів. Для змащення випускаються спеціальні масла. Їх можна знайти як в комплекті машинки, так і придбати окремо. Вони виготовляються на основі спеціально очищеної нафти, тому позбавлені запаху і можуть додатково використовуватися для чищення.

Якщо немає можливості придбати спеціальний засіб, то підійде і мінеральне масло з низькою в’язкістю. Також можна скористатися силіконовою змазкою. Вона гіпоалергенна і не викликає негативних наслідків при контакті зі шкірою голови. При покупці звертайте увагу на маркування: чим вище число, тим суміш більш густа. Найбільш оптимальними вважаються показники 100 і 200.

процедура мастила

Весь процес займає буквально пару хвилин. Головне дотримуватися кількох простих правил.

Ретельно очистіть леза від залишків волосся спеціальною щіточкою з комплекту.
Протріть ножовий блок спочатку вологою, а потім сухою серветкою.
Нанесіть кілька крапель олії на область зубців по всій ширині, а також на місця фіксації пластин і по всьому периметру їх прилягання один до одного.
Запустіть машинку, щоб все масло в рівній мірі потрапило на ріжучі пластини.

Важливо розуміти, що прямо “заливати” масло – не можна. Воно наноситься точково, і після руху пластин поширюється по площі зіткнення лез. Як правило, це п’ять точок: три на стороні зубців (в середині і по краях) і дві під п’ятами лез.

Якщо немає маслянки з тонким носиком, то крапельки можна отримати іншим шляхом: взяти звичайний медичний шприц з товстою голкою.

Фахівці рекомендують не нехтувати очищенням, так як якщо волоски перемішається з маслом, то це може пошкодити машинку. Якщо пристрій не минало очистку протягом тривалого часу, скористайтеся рідиною VD-40.

Вище наведені загальні правила мастила. Для кожної окремої моделі інструкція може незначно відрізнятися.