Головна Цікаво Якщо взяли кредит в МФО

Якщо взяли кредит в МФО

Іноді в житті трапляються ситуації, коли гроші критично потрібні, а матеріальної допомоги від близьких, як і спадщини від далекої тітоньки з Америки немає і не передбачається. Багато людей в такому положенні не губляться і вважають за краще не чекати підвищення окладу на роботі, тринадцятої зарплати або премії місяці, а якомога швидше отримати гроші на карту. Для цих цілей вони звертаються в банки України або численні мікро фінансові організації (МФО) та в два рахунки оформляють кредит, онлайн кредит або мікро займ. При цьому зовсім не знаючи хто такі колектори і що вони можуть.

Добре, коли ваші кредитні відносини з фінансовою установою шикуються за схемою: “взяв кредит – повернув борг з відсотками”, і далі ви продовжуєте жити спокійно і без кредитних зобов’язань. Погано, коли навпаки: “взяв кредит – нічим платити”. В цьому випадку позичальникові можна чисто по-людськи поспівчувати і порекомендувати готується до спілкування з колекторами. Саме, колектори або представники служби стягнення з боку кредитора супроводжують неплатників до суду або до переможного кінця у вигляді погашення заборгованості на договірних умовах.

Що робити, якщо колектори турбують?

В першу чергу, не панікуйте! Ви повинні розуміти, що насильно ніхто з вас борг “витрушувати” не стане, адже колекторська діяльність з недавніх пір вже в законі, а значить є прописані норми і правила взаємодії представників колекторської служби з боржниками (етичний кодекс).

По-друге, не йдіть від проблеми, адже так чи інакше, але борг потрібно погасити. Банки або МФО не благодійна організації, і чекають від вас виконання взятих на себе зобов’язань. Підпис свою ставили на кредитному договорі? Так! А раз так, то ховатися, бігати від колекторів і не відповідати на їхні дзвінки далеко не кращий варіант. Потрібно вміти їх правильно вирішувати. Так є моменти які ви можете втратити, наприклад, колектори подали в суд, без вашого відома або зробили виконавчий напис … Детальніше про такі нюанси, коли колектори подали в суд або як можна списати кредит перед банком не доводячи справи до колекторів, можна подивитися за посиланням www: //golovko.com.ua/spisanie-kredita-pered-bankom-v-kieve.

По-третє, виходьте на прямі переговори з кредитором або колекторської організацією, перекупити ваш борг. Пробуйте домовлятися про лояльних умовах погашення заборгованості, зниження ставки, одним словом – знаходите компроміс. Повірте, кредитні організації зацікавлені в пошуку оптимального рішення, що не менше вас.

Не забувайте, що легальні колектори – це звичайні наймані співробітники і головна мета їх роботи – тактовно переконати вас в необхідності закрити борг. При цьому неприпустимі загрози, використання ненормативної лексики і будь-які способи морального тиску на боржника.

Якщо ваше взаємодія з банком або МФО все ніяк не припиняється через незакритий кредиту, ви втомилися і не знаєте, як бути – скористайтеся послугами кредитного юриста або адвоката по банківських справ.