Головна Цікаво Запали скорботну свічку

Запали скорботну свічку

Цієї суботи Україна вшановуватиме пам'ять загиблих від великого Голодомору-Геноциду впродовж 1932-33 років. Страшні події того часу невідворотно вплинули на подальшу долю нашої держави.

За найскромнішими оцінками тоді безжально було замордовано понад 10 мільйонів українців. Злочинний сталінський режим знищив тисячі українських родин тільки для того, щоб раз і назавжди покінчити з непокірною українською душею. Щоб разом з мільйонами трупів схоронити у могилах українську мову, українську пісню, українські традиційні цінності. Щоб не було українського господаря на рідній землі, а був раб, наймит, прислужник режиму.

Документально встановлено, що з цією метою у 735 населених пунктах був запроваджений режим "чорних дощок". Ці позначені чорною міткою села оточували спеціальні озброєні загони, військові частини та міліція; вони обмежували вільне пересування селян, щоб ті не могли рятуватись від голоду. Влада запровадила постійні обшуки з вилученням майна, продовольчих та насіннєвих запасів.

Згодом виморені голодом українські села були обжиті  переселенцями з Росії. Натомість у спадок українцям дісталося 857 масових поховань, незгасний біль та страшна правда  про загибель мільйонів земляків.

Цієї суботи Україна вшановуватиме пам'ять своїх дітей – жертв Голодомору-Геноциду. І кожен українець запалить скорботну свічку в молитві за душі мільйонів наших побратимів. Ми маємо пам'ятати цей невимовний біль української нації, цю страшну правду нашої історії, пам'ятати, щоб не дозволити їм повторитися знову…

Богдан КОЗАК, депутат Львівської обласної ради