Головна Духовне Дорога до Вифлеєму

Дорога до Вифлеєму

Прийшов Різдвяний піст. Це ніби 40-денний шлях до Вифлеємських ясел, який нам, християнам, необхідно здолати. В дорогу до Вифлеєму вже вирушили троє східних мудреців. Тільки вони і кілька простих пастухів удостоїлися побачити і поклонитися Спасителеві світу… Чи ми на цій дорозі?

Всі вірні, ревні та практикуючі християни заздалегідь ретельно і добре готуються, щоб гідно зустріти і відзначити день появи на землі посланця з Неба – Сина Божого, народженого від Пресвятої Діви Марії, – нашого Господа і Спасителя світу Ісуса Христа.
 
Воістину це найбільша подія в історії, яка повністю змінила її ходу і стала початком нової, спасенної ери людства. Її велич переступає всі земні межі й сягає у саму вічність, з якої і походить. Бо ж звідти, з Неба, від Божого престолу до нас, вигнанців з раю, на нашу грішну землю, долину сліз і плачу, приходить сама святість, найбільше добро і безмежна любов, щоб нас знову по¬вернути в Царство непроминаючої радості.
 
Та на заваді й надалі непрохідною стіною залишається наш гріховний бруд. А позбутися його, омитися і очиститися від нього можна тільки слізьми покаяння. І з’являються та цілющими струмками течуть вони під час посту, коли є глибоке розважання духовних наук Божого Слова, щира молитва й обмеження в їжі, напоях і розвагах.
 
Ще від найдавніших часів Старого Завіту було встановлено пости, що були посередниками, засобами і приємною жертвою Богові, яка умилостивлювала Його й очищувала людину. В різних великих бідах і небезпеках юдеї накладали на себе строгий піст і молитву. Макавеї перед битвою постилися. За законом Мойсея в день очищення було встановлено піст. Якби наклали на себе піст Содом і Гоморра, то їх не було б знищено з усіма жителями цих міст та й околиць (а сьогодні, як бачимо, содомізм бере гору над усім людством).
 
Як бачимо, піст і до християнства вважався великим пожитком для душі. А тим більше нам, християнам, як послідовникам Ісуса Христа, Який дав приклад 40-денного посту, потрібно щиро, ревно і строго дотримуватися його. Тільки так, за словом Господа, ми поборемо й переможемо носіїв і сіячів зла – бісів та й усяке інше зло у самих собі. Тисячі й тисячі праведників і святих Церкви Христової своїм життям засвідчують і потверджують цю Божу правду.
 
Сорок днів Різдвяного посту – це ніби сорок сходинок від землі до Небесного Вифлеєму, до Божого престолу. Тож сходинку за сходинкою пройдімо їх усі гідно і тоді переживемо найбільше щастя і радість споглядання новонародженого Спасителя.
 
прот. Михайло МЕЛЬНИК