Головна Духовне На Бущині на одному з мостів утворилося провалля

На Бущині на одному з мостів утворилося провалля

У вівторок, 16 липня, у Яблунівці трапилась надзвичайна ситуація – на мості утворилося провалля, що зупинило весь транспорт. Можете собі уявити яких воно було розмірів, якщо «оголило» газову трубу.

Із заступником голови район­ної ради Богданом Гринишиним вирушаємо на місце події. До­їхати до Яблунівки надзвичайно важко – неасфаль­тована до­рога, су­цільні ями – тут ямко­вий ре­монт нічим не допоможе, про­кладати її треба кілька кілометрів.

Під'їжджаємо до моста. Як розповіла сільський голова Надія Романюк, це сталося у вів­торок близько 11 години. На мос­ті були ями, які щораз збільшувалися, але на звернення сільського голови до начальника райавтодору не було жодної реакції. А того дня після проходу важкої техніки "Лендкому" яма збільшилася до нечуваних розмірів. На щастя, водій марш­рутки, яка їхала слідом, встиг вчасно загальмувати і з пасажирів ніхто не постраждав.

Сільський голова відразу ж зателефонувала до начальника Буського райавтодору Ярослава Яреми, той пообіцяв приїхати, але й до сьогодні, а минуло вже більше тижня, його тут ніхто не бачив. Натомість ввечері приїхав його заступник Михайло Проко­пович з двома машинами вико­ристаного асфальту, який «зняли» на радехівській дорозі (Буський райавтодор там ре­монтував дорогу). Асфальтом засипали яму, але Про­копович запевнив, що це тим­ча­сово, а завтра вранці (тобто на­ступного дня, у середу) приїдуть і зроблять, як належить. Шкода, що заступник начальника перейняв від свого «боса» погану звичку – не викону­вати те, що пообіцяв, бо ні в се­реду,ні в четвер, ні через тиж­день він в Яблунівку не навідався.

А асфальт на мості просідає, тому за деякий час тут знову буде яма. Є ще одна проблема; під мостом протікала до каналу вода. Тепер, коли яму на мості засипали, вода в каналі застоюватиметься. А в разі сильних дощів підніметься і затопить ближні двори.

Нічого цього б не трапилось, якби все виконувалось якісно і вчасно. Як повідомив Богдан Гринишин, розподіл коштів на дороги здійснюється за пропо­зицією Служби автомобільних доріг Львівщини і напрацю­ваннями постійної депутатської комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту і зв'язку. Ос­тан­ня проголосувала про виділення на Буський район 1 млн. 975 тис. гривень, з них 1 млн 164 тис. грн – на ремонт дороги Буськ-Вузло­ве, яка пролягає і через Яблунів­ку, 613тис.грн – Золочів- Красне, по 99 тис. грн. на Полоничі-Бог­данівку і Брахів-Заболотці. Ко­місія про­голосувала, однак чи голова ЛОДА Віктор Шемчук підписав роз­порядження про виділення кош­тів, наразі невідо­мо. Але навіть якщо й підписав, – зазначив за­ступник голови райради, – то ще проводитимуть тендер (виділено понад 100 тис.грн). Тобто ремонт зможе розпочатися хіба восени. А ситуа­ція, що склалася, не терпить зволікань.

Лариса ГАРАСИМІВ