Головна Духовне У церкві св.Юрія в Буську посвячено новий престіл

У церкві св.Юрія в Буську посвячено новий престіл

28 квітня в Квітну неділю у храмі святого Юрія м.Буськ владика Михаїл Колтун Єпископ Сокальсько-Жовківський та собор священиків Буського деканату на чолі із протоієреєм отцем-деканом Володимиром Залуцьким урочисто посвятили новий престіл, місце "Святеє святих", де приноситься в жертву Тіло і Кров Спасителя Нашого Господа Ісуса Христа.

Чин освячення престолу, ви­готовленого із дуба і прикра­шеного різьбою та чотирма образами, на­пи­саними на по­лотні, почався з освя­чення престолу Йорданською водою. Опісля єпископ із собором свя­щеників вдягнені у фартухах і нарукавниках  розпочали миття престолу. Єпископ Михаїл Колтун вилив навхрест воду. Спо­чатку престол мили милом, потім вином і трояндовою водою та вити­рали білими рушниками під час співу псалмів у виконанні двох дияконів. Посвячення пре­столу продовжи­лось пахучим миром. Опісля освячення пре­сто­лу були освячені три обруси на престіл, якими по­крили його. Свяще­ники ставлять Кивот, Євангеліє, хрест, семисвіч­ник, дві лампадки. Торже­ственно вла­дика Михаїл ставить воскову свічку на престіл: «Святая святих готове, щоб на ньому приноси­лася безкровна жертва: Тіло і Кров Господа Нашого Ісуса Христа».

Урочисту Божествен­ну Літур­гію Владика Михаїл від­служив із двома дияконами Рома­ном і Андрієм та священиками Бу­ського деканату, при переповне­ному храмі Божим людом, який з великим піднесенням щиро мо­лився, спосте­рігав за цим ду­ховним дійством.

У проповіді владика наголо­сив: «Ми освятили сьогодні місце, де твориться Жертва Христова. Місце, яке красується красою Євангелія. Так само і наше Життя має на­пов­нюватися словом жи­вої правди. Щоб ми могли, як цей престіл, ілюстру­вати святе Єван­геліє у житті. Щоб ми любили Бога, вірили Йому, коли він каже: лю­бити ближнього, як самого себе. Отут є любов до Бога».

Могутнім та оригінальним співом урочистість свята супро­воджував Церковний хор храму св. Юрія під керівництвом Івана Кащака, який в цей день відслу­жив свою десяту Ювілейну Ар­хиєрейську Службу Божу. По за­кінчені Божественної Літургії владика Михаїл Колтун освятив вербові галузки та побажав всім вірним Божого Благосло­вення та опіки Пресвятої Богородиці.

Останнім святковим акордом у храмі були слова подяки та много­літня для всіх, хто спри­чинився до виготовлення пре­столу зокрема підприєм­цю Ко­шілю Івану Романовичу. Також було піднесено отця Андрія Баглая до гідності протоієрея.

За доброю традицією єпис­коп Михаїл Колтун на пам'ятку зробив світлину із Буським духо­венством та вірними храму св.Юрія.