Головна Економіка Бюджетна комісія підтримала проект основного фінансового документа на 2019 рік

Бюджетна комісія підтримала проект основного фінансового документа на 2019 рік

Сьогодні, 6 грудня, постійна комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку обласної ради під час свого засідання одноголосно підтримала проект рішення «Про обласний бюджет Львівської області на 2019 рік». Цим рішенням проект основного фінансового документа області виноситься на розгляд позачергової сесії Львівської обласної ради, яка відбудеться у вівторок, 11 грудня.

Як наголосив на початку засідання голова комісії Олег Домчак, проект обласного бюджету Львівської області на 2019 рік був розглянутий і підтриманий у депутатських комісіях та обговорений під час громадських слухань.

«У 2019 році ми продовжуємо формування бюджету згідно взятого курсу у 2016-2018 роках та враховуючи прийняті показники Державного бюджету. У пріоритеті – розвиткові проекти; заходи з енергозбереження; підтримка наших комунальних установ; підтримка учасників АТО і їх сімей; співпраця зі сходом; забезпечення належного функціонування в області галузі освіти, медицини, соціального захисту.

На щастя, на 2019 рік немає бюджетних сюрпризів, суттєвих додаткових навантажень для місцевих бюджетів, бюджетні розрахунки є зваженими і прогнозованими», – наголосив Олег Домчак.

За інформацією департаменту фінансів Львівської ОДА, у цілому прогнозний обсяг обласного бюджету на 2019 рік визначено:

– за доходами в сумі 14,495 млрд грн.

Цікаво, що 52% структури доходів обласного бюджету складатимуть соціальні субвенції, 19% – податки і збори, 13% – медична субвенція, 6% – додаткова дотація, 5% – будівництво доріг, 3% – освітня субвенція,  0,2% – базова дотація, 2% – інші.

– за видатками в сумі 14,635 млрд грн.

Варто наголосити, що обсяг дохідної частини загального фонду обласного бюджету на 2019 рік без урахування міжбюджетних трансфертів визначено в сумі 2405791 тис. гривень. Обсяг доходів загального фонду на плановий рік більший на 290383 тис. грн або 13,7% порівняно з очікуваними надходженнями 2018 року.

Також у проекті обласного бюджету на 2019 рік передбачено резервний фонд в сумі 50000 тис. гривень.

Бюджетна комісія підтримала проект основного фінансового документа на 2019 рік

Олег Домчак, говорячи про фінансування обласних програм у новому році, підкреслив: «Кошти на реалізацію обласних програм на 2019 рік заплановані, виходячи із завдань, які стоять перед місцевими органами влади, в загальній сумі 1,569 млрд грн. Тому курс на комплексні, довготривалі програмні документи – продовжується», – розповів Олег Домчак.

«Важливо, що в 11 з 30 програм є вимога щодо обов’язкового співфінансування. Таким чином для виконання наших програм ми залучаємо кошти місцевих бюджетів, інших джерел. Фінансовий ресурс для таких програм ми передбачаємо у сумі 595 млн грн. У відповідь очікуємо залучення додаткових коштів на рівні 25% від виділених коштів», – пояснив голова бюджетної комісії.

До речі, комісія під час сьогоднішнього засідання погодила нову програму Підтримки співробітництва територіальних громад, передбачивши на її реалізацію у 2019 році – 5,2 млн грн.

Додамо, що члени комісії під час засідання погодили також внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2018 рік та обласних програм на загальну суму 72,28 млн грн за рахунок перевиконання обласного бюджету за результатами 11 місяців поточного року.