Головна Економіка Бюджетна комісія Львівської облради погодила внесення змін до обласного бюджету

Бюджетна комісія Львівської облради погодила внесення змін до обласного бюджету

Сьогодні, 10 лютого, постійна комісія з питань бюджету, соціально-економічного  розвитку погодила внесення змін до показників обласного бюджету та підтримала Програму капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

За словами голови комісії Олега Домчака, розгляд питання про внесення змін до показників обласного бюджету стосувався залишку коштів з державного бюджету, що утворився на початок 2020 року, у сумі майже 275 млн грн.

«Розподіл залишку стосувався галузей охорони здоров’я,  освіти, соціального захисту і дорожнього господарства. Ці кошти будуть скеровані зокрема на продовження будівництва і реконструкцій амбулаторій, на оновлення матеріально технічної бази навчально-реабілітаційних центрів для дітей з особливими освітніми потребами, на будівництво, реконструкцію, ремонт і  утримання автомобільних доріг загального користування», – розповів він.

Крім того, бюджетна комісія затвердила перелік об’єктів у межах Програми капітального будівництва. Зокрема на об’єкти соціально-культурного та житлово-комунального призначення передбачено 228 млн грн (78 млн грн – загальний фонд, 150 млн грн – від приватизації).  «Перелік містить близько 130 пріоритетних об’єктів. В основному – це об’єкти комунальних закладів обласної ради, зокрема галузей охорони здоров’я, соціального захисту, культури. Також враховано деякі пропозиції від районів, ОТГ, сіл, селищ. Основні критерії включення об’єктів до Програми капітального будівництва – це співфінансування з ДФРР, завершальний характер робіт на об’єкті. Додам, що перелік містить також вкрай важливі нові об’єкти», – розповів Олег Домчак.

Варто зауважити, що, враховуючи зміни до Бюджетного кодексу, бюджетна комісія також погодила переліки фінансування в рамках програм «Охорона і збереження культурної спадщини», «Безпечна Львівщина», «Енергозбереження для бюджетної сфери», які будуть долучені до Програми капітального будівництва.

Окрім того, бюджетна комісія розглянула питання відновлення проведення медичних оглядів водіїв на стан сп’яніння. І, зважаючи на те, що майже 80% таких горе-водіїв є мешканцями Львова, то задекларовано готовність на умовах співфінансування (50 на 50) з міським бюджетом відновити медичні огляди водіїв на стан сп’яніння. Відтак бюджетна комісія дала доручення департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА вивчити потребу в коштах, а ОДА – звернутися до Львівської міської ради з такою пропозицією.

На завершення засідання голова комісії озвучив інформацію про стан виконання обласних цільових програм за 2019 рік.

«Загальний річний обсяг фінансування 30 програм з урахуванням змін становить 1 533 241 тис. грн. На початок 2019 року для фінансування обласних цільових програм було передбачено 1 417 152 тис грн.

За підсумками 2019 року виконання обласних цільових програм складає 95,2% (у 2018 році  94,4%) , що більше ніж у 2018 році на 0,8%.

Досягти високих результатів виконання обласних цільових програм у 2019 році вдалося завдяки роботі профільних комісій обласної ради спільно з керівництвом Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, а також шляхом вчасного перерозподілу коштів передбачених на заходи програм, які не виконувались», – наголосив Олег Домчак.

У підсумку – рішенням бюджетної комісії роботу головних розпорядників коштів визнано задовільною.