Нове «ноу-хау» від Міністерства юстиції України наглядно показує, як чиновники відмивають кошти державної казни. Поки вони собі кишені набивають великими купюрами, працівників юстиції попереджують про масове звільнення з 1 травня, мовляв, «у ваших послуг вже не потребуємось – готуйтеся йти на біржу». Відтак, з 2 по 7 березня 2016 року всі працівники, у тому числі, начальник Буського районного управління юстиції підписали попередження про наступне звільнення, – про це Буський портал проінформували в районному управлінні юстиції.
А все тому, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 ліквідовуються як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції, в тому числі і Буське районне управління юстиції Львівської області, відтак підтримано пропозицію щодо утворення бюро правової допомоги в структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також вищевказаною ПКМУ встановлено щодо включення відділів державної виконавчої служби та відділів державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції до структури відповідних головних територіальних управлінь юстиції. Повноваження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та д/р фізичних, юридичних осіб підприємців передаються органам місцевого самоврядування та місцевим райдерадміністраціям, нотаріусам.
Цікавим фактом є те, що торік структури усіх територіальних органів юстиції (у тому числі і тих 600 районних управлінь, які планується ліквідувати, з них – 25 на Львівщині) були оновлені, для них були затверджені нові штатні розклади та введені нові посади керівного складу районних управлінь юстиції.
Лише протягом минулого року в зв’язку із ліквідацією Реєстраційної служби України та перейменуванням Головних управлінь юстиції в областях на Головні «територіальні» управління юстиції в областях за державні кошти було виготовлено чимало печаток і штампів.
Відтак, у Міністерстві юстиції свої переконання, мовляв, управління юстиції були елементом радянської системи, курували якісь бюрократичні процеси, але не виконували ніяких якісних функцій. Замість тих, хто надалі буде виконувати «нікому не цікаві» функції вирішили створити нову структуру – Бюро (центр) правової допомоги. Звичайно, на це знову підіть чимало коштів платників податків. Однак у Міністерстві юстиції переконують: все на благо людей і уже з 1 травня у новостворених Бюро громадянам надаватимуть безоплатні правові консультації та безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим особам, а ще будуть координувати свою роботу з центрами вторинної правової допомоги, які надаватимуть адвокатські послуги затриманим особам, які не здатні оплатити собі приватного адвоката для свого захисту в суді.
За словами експертів, окремо, слід звернути увагу, що існуюча на сьогодні вертикаль системи органів юстиції зовсім не є «радянською» (як зараз усім зручно виправдовувати будь-яке руйнування існуючого), а була сформована вже після прийняття Конституції України, зокрема у 1997-1998 роках, у зв’язку із значним розширенням кола повноважень самого Міністерства та необхідністю забезпечення їх виконання на місцевому рівні.
Як працюватиме новостворена структура (Бюро правової допомоги) у Буському районі, хто її очолить і які виконуватиме функції та завдання, ми спробували з'ясувати у головному територіального управління юстиції у Львівській області, однак на запитання журналістів, тамтешні працівники не змогли відповісти.
/Буський медіа портал/