Головна Економіка Буський район та місто Пренай з Литви підписали угоду про співпрацю

Буський район та місто Пренай з Литви підписали угоду про співпрацю

Сьогодні, у приміщенні сесійної зали районної ради, відбувся історичний момент: голова Буської РДА Петро Мороз та мер міста Пренай (Литва) Алвідас Вайцекаускас підписали Угоди про співпрацю, ознайомлення з нашим краєм, обміну досвідом, налагодженням дружніх економічних, освітніх, культурних зв’язків. У складі литовської делегації до Буська, окрім мера міста, завітали також директор центру допомоги освіти Дануте Станкевічене, директор центру соціальних послуг Аурелія Урбонене та інші.

Як зазначив голова Буської РДА Петро Мороз, співпраця між двома містами розпочалась з травня цього року, коли делегація бущан на чолі з головою РДА відвідали місто Пренай Каунарського повіту Республіки Литви на запрошення районного муніціпалітету Альвідаса Вайцекаускаса. У рамках насиченої програми святкувань, де місто Пренай відзначило своє 515-річчя, відбулася конференція «Розвиток міжнародного співробітництва в Пренайському самоврядуванні», де бущани та представники інших східноєвропейських держав презентували свої країни, регіони, їх економічний, освітньо-культурний, природній та людський потенціал.

 БУСЬКИЙ РАЙОН ТА ПРЕНАЙ (ЛИТВА) ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

Тоді за підсумками конференції було підписано протокол про наміри щодо співпраці між містом Пренай (Литва) і Буським районом (Україна). І ось вчора увечері у Буськ на запрошення керівництва райдержадміністрації прибула делегація з м.Пренай Республіки Литви для підписання Угоди про співпрацю, ознайомлення з нашим краєм, обміну досвідом, налагодженням дружніх економічних, освітніх, культурних зв’язків.

У першій половині сьогоднішнього дня гості встигли побувати у церкві Св.Петра і Павла, де поспілкувались із місцевим настоятелем храму, відвідали районну раду та райдержадміністрацію, міську раду, ознайомились із роботою районного центру зайнятості, відвідали НВК «Буська ЗОШ Буська ЗОШ I ст. — гімназія-інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І. Франка», Буський будинок дитячої та юнацької творчості, територіальній центр соціального обслуговування.

 БУСЬКИЙ РАЙОН ТА ПРЕНАЙ (ЛИТВА) ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

А вже у другій половині дня голова Буської РДА Петро Мороз та мер міста Пренай Альвідас Вайцекаускас підписали Угоду про співпрацю, ознайомлення з нашим краєм, обміну досвідом, налагодженням дружніх економічних, освітніх, культурних зв’язків.

 БУСЬКИЙ РАЙОН ТА ПРЕНАЙ (ЛИТВА) ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

    «Я у вас недавно, але уже помітив, що люди тут душевні, добрі та щирі. І у мене великі сподівання, що сьогоднішня підписана Угода не буде формальністю на папері, а ми будемо продовжувати спілкуватись. Цей документ передбачає розвиток співпраці, обмін інформацією та досвідом, підтримку діяльності, скерованої на культурно-освітню роботу і роботу у справах молоді Я мрію, щоб наша молодь, діти, працівники культури, місцеві органи влади спілкувались, обмінювались досвідом. Литовці, як і українці, дуже гостинні і люблять гостей. Я думаю, що ми будемо тісно працювати у різних проектах і покажемо результат. У нас є партнери у різних країнах, зокрема у Латвії, Естонії, Фінляндії, Білорусії та Італії. Ми всім раді, що є можливість обмінятись досвідом та культурою», –
розповів у вступному слові мер міста Пренай (Литва) Алвідас Вайцекаускас.

 БУСЬКИЙ РАЙОН ТА ПРЕНАЙ (ЛИТВА) ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

Угода була підписана у двох екземплярам – на українській та литовській мовах. У залі сесійної зали Буської райради лунали гімн України та Литви.

У подяку за підписання Угоди, литовська делегація подарувала Буську прапор містечка Пренай та картину. Для литовських гостей відділ культури та туризму Буської РДА підготував невеличкий святковий концерт за участю місцевих артистів, який запрошувала до виконання ведуча свята Любов Огороднік.

Привітав бущан із таким історичним моментом мер Буська Ростислав Сліпець, який відмітив, що на Західній Україні майже всі міста мають угоди лише з містами Республіки Польща.

 БУСЬКИЙ РАЙОН ТА ПРЕНАЙ (ЛИТВА) ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

«Ми напевно перші в Львівській області, які повернули свій погляд у бік Литви, а Литва – на нас. Це добрий початок наших відносин. Ми готові допомагати і налагоджувати співпрацю для будівництва мостів дружби», – зазначив Ростислав Сліпець.

Долучився до привітань і голова Буської районної ради Богдан Глова, який розповів про цікаві спільні історичні українсько-литовські події.

«Варто зазначити, що Литва у числі перших визнала незалежність України. І від тоді між двома народами підтримується дружні стосунки. Президент Литви першою засудила російську агресію на Сході України. І ми вдячні литовцям за підтримку. Сподіваюсь, що все, що підписано на папері буде втілюватись на практичному ділі», – відзначив Богдан Глова.

На завершення історичного моменту, голова Буської РДА П.Мороз, голова Буської районної ради Б.Глова та міський голова Буська Р.Сліпець вручили литовській делегації приємні подарунки, які нагадуватимуть про їхній візит до лелечого міста.

 БУСЬКИЙ РАЙОН ТА ПРЕНАЙ (ЛИТВА) ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

У ексклюзивному інтерв’ю журналісту «Буського медіа порталу» мер міста Пренай (Литва) Алвідас Вайцекаускас розповів про свої враження від перебування у Буську.

     – Пане Алвідасе, які у Вас  враження від перебування у нашому містечку?

   – Дуже вражений гостиністю ваших людей у місті. Ви – щирі, сердечні, добрі. Ми сьогодні побували у ваших місцевих школах, будинку перестарілих, гуляли по вулицях міста.  Нашій делегації дуже сподобалась українська кухня. Нас пригощали смачною та екологічною їжею. У нас цього не вистачає.

    – Які маєте сподівання щодо підписаної Угоди між Вашим містом і українським?

   – Хочу, щоб молодь, культура, органи влади, – всі обмінювались між собою досвідом. Для цього і було підписано Угоду, яка передбачає все це у подальшому. Ми запрошуємо Вас до нас в гості. Ми будемо приїздити до Вас. Нам дуже сподобались Ваші місцеві таланти.

   –  Розкажіть про Ваше містечко Пренай.

   – Наше місто Пренай знаходиться в 30 кілометрах біля великого литовського міста Каунас. Пренай – місто невелике, таке як і Буськ. У ньому проживає 9 тисяч мешканців. Місто розділяє сама найбільша річка Литви – Німан. Біля Каунаса річка робить красиву петлю, яку дуже гарно споглядати із пташиного польоту. У нашому місті немає великої промисловості, маємо неподалік курортне містечко. Маємо гарну природу і хороше географічне розташування. Ми запрошуємо Вас до нас!