Головна Економіка Для мешканців Буського району, які постраждали під час Революції Гідності, роз’яснили соціальні...

Для мешканців Буського району, які постраждали під час Революції Гідності, роз’яснили соціальні гарантії

1989

Президент Петро Порошенко 13 березня 2016 року підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності», прийнятий Верховною Радою України 18 лютого 2016р.( за № 1010-VIII ).

Закон спрямований на забезпечення належного рівня соціального захисту осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, та надання їм державної соціальної підтримки на відповідному рівні.
Відповідно до даного Закону призначення пенсій по інвалідності особам, визнаним інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), та які звернулись за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, буде здійснюватись незалежно від наявності страхового стажу.
Призначення пенсій цим особам здійснюється за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” на підставі довідок МСЕК, в яких зазначено причину інвалідності “Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров'я, одержані під час участі у Революції Гідності”. 
Пенсія по інвалідності обчислюється в розмірах, визначених Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. При цьому до пенсії встановлюються виплати, передбачені для інвалідів війни (підвищення, цільова грошова допомога). Мінімальна пенсійна виплата визначається згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 року № 656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій", для інвалідів війни I групи – 285 відсотків, II групи – 255, III групи – 225 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. 
Строки призначення пенсій визначаються згідно статті 45 Закону. У випадку, коли мала місце зміна причини інвалідності (із загального захворювання на поранення, каліцтво, контузію чи інші ушкодження здоров'я, одержані під час участі у Революції Гідності), після надходження довідки МСЕК мінімальна пенсійна виплата, як інваліду війни, встановлюється з дати, з якої змінено причину інвалідності, в тому числі, коли МСЕК робить залік за період до дати огляду.
Додаткову інформацію можна отримати за телефонами : (03264) 2-17-82. 

/інф. начальника відділу обслуговування громадян управління ПФУ в Буському районі Н.Кузіни/