Головна Економіка Добра справа – інвестиції

Добра справа – інвестиції

Завершується 2013 сільськогосподарський рік, який, за даними управління АПР, був напрочуд вдалим. Зокрема, Буський район зібрав зернові із найвищою в Львівській області врожайністю. Відрадно, що озима посівна кампанія під урожай наступного року уже на фінішній прямій. Чого вдалося досягти на землеробській ниві та які привабливі інвестиційні перспективи в аграрній галузі, говоримо з заступником голови Буської райдержадміністрації Євгеном Кичурчаком.

"Отримання вагомих результатів зі збирання врожаю в Бущині є послідовним результатом багаторічної праці самих хліборобів та постійної підтримки аграріїв зі сторони районної, обласної адміністрацій та, зокрема, впровадження реформ президента та уряду. Вдалося суттєво наростити валове виробництво, освоїти та раціонально використовувати 99% ріллі", – зазначив Є. Кичурчак.

Кооперативний рух

Протягом останніх років в Бущині сельчани активно створюють кооперативи. Відтак діючий СОК "Побужани", який, зокрема, збільшив поголів'я до 109 голів та корів до 47, на сьогодні заготовляє 1663 центнери молока, реалізовуючи його 850 ц. Кооператив забезпечений технікою для заготівлі кормів та холодильним обладанням.

СОК "Молоко країни" села Гаївське створений за сприяння переробного підприємства "Прометей". Воно допомагає сельчанам не лише у реалізації продукції, а й у відшкодуванні  за осіменіння корів. А кооператив "Колос Агро" вже подбав про власну сушарку для зернових, тож у планах ще купівля переробного обладнання.

Тваринництво

Першим у районі започаткувало вирощування телят ФГ "Перевесло" у с.Старий Милятин. Тож сьогодні тут не лише утримують нетелів та їх реалізовують, а й вирощують маточне стадо. Виробили 269 центнерів молока.

Більше 30 голів молодняка утримує фермер О. Репа у своєму господарстві "Нива золота". А керівник ФГ "Соколівка" В. Зробок переконаний, що органіка для рослинництва – це майбутнє, тож займається і відгодівлею ВРХ.

Відрадно, що запрацювала фабрика з вирощування бройлерів. Її цехи модернізувало  ТзОВ "Аванс Захід", посадивши 115 тисяч голів, на сьогодні вироблено 286 тонн м’яса.

Садівництво

Це ще одна перспективна галузь у районі, що стрімко розвивається. У Кізлові на 15 га засаджено яблуневий сад (ФГ "Арсад"), але цей проект інвестор планує збільшити до 28 гектарів. Також у Новосілках, де відведено 40 гектарів під яблуні, груші та абрикоси, ФГ "Грін Гард" працює над проектом будівництва фруктосховища.

Ірина  КОРЧИНСЬКА