Головна Економіка Два мільйони вкладників отримали по 200 000 гривень, – фахівець Фонду гарантування

Два мільйони вкладників отримали по 200 000 гривень, – фахівець Фонду гарантування

1735

Протягом останніх п’яти років в Україні ліквідували 91 банк. Завершується ліквідація ще одного, в двох введена тимчасова адміністрація, ще один продано інвестора, ще один – державі.

Про це в п’ятницю, 8 червня під час засідання: «Публічна презентація та обговорення результатів опитування« Поінформованість споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів-2017 », яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила провідний спеціаліст відділу по зв’язках з громадськістю та фінансового освіти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Людмила Шапран.

За її словами, всім вкладникам ліквідованих банків уже виплачено або ще виплачують гарантовані кошти.

– Все банки, які працюють в Україні, є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Крім Ощадбанку. Ощадний банк України не є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до нього застосовують інші норми, – каже вона.

За її словами, в 91 ліквідованому банку тримали свої вклади понад два млн вкладників. Всім їм фонд гарантував повернення їх кошти, але тільки до 200 000 гривен кожному.

– Якщо вкладник тримає на рахунку, включаючи відсотки, 200000 гривень чи менше, то ми їм повертаємо ці суми. Якщо ж там було, наприклад, 203 000 гривен, то вкладник зміг отримати лише 200 000. Якщо він мав вклади в п’яти ліквідованих банках, то в кожному банку він має право одержати ці 200 000 гривен, – пояснює Людмила Шапран.

Так, вкладникам ліквідованих банків було виплачено 88100000000 гривень.

– Фонд гарантування вкладів гарантує виплату за рахунок внесків банків. Банки, які зацікавлені в тому, щоб вкладники були впевнені в своїх гарантії, роблять нам відрахування. І за рахунок цих відрахувань потім здійснюються виплати.

Діючих банків, які сплачують внески, на сьогодні 83, – каже провідний спеціаліст відділу по зв’язках з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Однак, через те, що дуже велика кількість банків виводять з ринку, банківських вкладів в фонд не вистачає, щоб виконати зобов’язання перед особами, які тримали свої заощадження в ліквідованих банках.

– Тому ми змушені були зайняти кошти для цих виплат у інших учасників системи фінансової стабільності. Ми взяли в кредит 20100000000 гривень у Національного банку України і майже 60 млрд гривень в Міністерство фінансів. Кредит Нацбанку буде повернутий до кінця цього року. А Кредит Мінфіну треба віддати до 2031 року, – розповідає вона.

Кредитні кошти треба повертати з відсотками. І в момент, коли фонд розрахується, то тільки сума відсотків становитиме майже 85 млрд гривень.

Текст і фото: Прес-клуб Львів