Головна Економіка Як оформити субсидію на оплату комунальних послуг з 1 травня 2015 року

Як оформити субсидію на оплату комунальних послуг з 1 травня 2015 року

Про нові правила оформлення та одержання субсидій інформує управління соціального захисту населення Буської РДА.

З 1 травня 2015 року запрацює нова система житлових субсидій. Унаслідок реформи системи надання житлових субсидій населенню будуть внесені зміни в Порядок призначення житлової субсидії.
Для оформлення житлової субсидії потрібно звертатися в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Документи для призначення субсидії на оплату комунальних послуг можуть бути надані особисто або відправлені в місцеве управління соціального захисту населення поштою.
Призначення субсидій на оплату комунальних послуг в 2015 році буде проводитися за наявності двох документів: спрощеної форми заяви на отримання субсидії та декларації про доходи та видатки людей, які зареєстровані на одній житловій площі.
Кожна сім"я в Україні разом з рахунком про оплату енергоносіїв у квітні 2015 року отримає спрощену форму заяви та декларацію для оформлення субсидії на оплату комунальних послуг. Також за цими ж документами можна звернутися до управління соціального захисту населення.
З 1 квітня 2015 року відміняється всі обмеження відносно майнового стану осіб, що звертаються за отриманням субсидії, крім одноразової дорогої покупки на суму більше 50 тисяч гривень. Безробітні тепер (без довідки з центру зайнятості) зможуть також отримати субсидію, надавши заяву та декларацію про відсутність доходів. Право на отримання субсидій будуть мати особи, які проживають в орендованому житлі. Ця норма особливо стосується тимчасово переміщених осіб.
Субсидія призначається одному з членів сім"ї, який зареєстрований в житловому приміщенні та на якого відкритий рахунок для оплати житлово – комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з соціальних норм житла та норм користування послугами, перевищують розмір обов’язкової оплати.
Для довідки: 
соціальна норма житла – 13,65 кв.м. на одну людину + 35,22 кв.м. на сім"ю. Соціальні норми на сім"ю з двох людей: 62,52 кв.м. житла, 130 квт/год. електроенергії в місяць.
Житлова субсидія буде призначатися на 12 місяців. Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення будуть проводити розрахунок субсидії на наступний період автоматично.
Субсидія буде розраховуватися на основі доходів сім”ї за минулий календарний рік без обліку сплачених податків (чистий дохід). Скасовано необхідність довідок про доходи в тому числі для працюючих людей.
Перевірка достовірності задекларованих доходів буде проводитися органами соціального захисту вже після призначення субсидії на оплату комунальних послуг, шляхом подання запитів в відповідні органи та організації.
У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, заявник зобов"язується в місячний строк повідомити управління соціального захисту населення. 
Якщо були подані неповні або неправдиві данні про доходи та видатки зареєстрованих в житловому приміщенні (будинку чи квартирі) осіб, призначені житлової субсидії будуть припиненені, а заявник буде зобов'язаний повернути надмірно перераховану суму субсидії в двохкратному розмірі.