Головна Економіка Львівщина готова до нового порядку призначення субсидій

Львівщина готова до нового порядку призначення субсидій

4 травня відбулась селекторна нарада під головуванням Міністра соціальної політики Андрія Реви щодо нового порядку призначення субсидій та запровадження нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Відтак Міністр соціальної політики проінформував, що з 1 травня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 329 діє нова програма призначення житлової субсидії, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною.

“У зв’язку з введенням нових правил громадянам, які є в групі ризику, з 1 травня потрібно буде звернутися до органів соціального захисту за переоформленням субсидії. Отже, повторно заяву і декларацію потрібно буде подати орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати. Також сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї впродовж останнього року, сім’ям, які станом на травень 2018 року мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го”, – зазначив Андрій Рева.

Також він наголосив, що відповідно до змін субсидії не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Якщо є наявність заборгованості оплати житлово-комунальних послуг. Доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі “інші доходи”.

Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук наголосила, що Львівщина готова до нового порядку призначення субсидій.

“Львівщина готова до змін у призначенні субсидій. Ми хочемо просити пришвидшити прийняття механізму обміну і узгодження інформацією між різним гілками влади, ми на місцях пропонуємо створити координаційну групу, наприклад, між департаментом соціального захисту і Міграційною службою, це пришвидшить призначення субсидій”, – зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Окрім того, під час наради розглянули питання зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.