Головна Економіка На Львівщині вимагають проведення повторних слухань про запровадження RAB-тарифів

На Львівщині вимагають проведення повторних слухань про запровадження RAB-тарифів

Наприкінці січня 2018 року ПАТ «Львівобленерго» провело громадські слухання щодо запровадження RAB-тарифів, на яких не було представників від споживачів та громадськості. 

Про це розповів голова ГО «Громадський рух «Європейське місто» Богдан Рабешко під час прес-конференції.

Він наголосив, що оголошення про ці слухання не було оприлюднено в жодному засобі масової інформації. Його анонс був лише на сайті «Львівобленерго» в підпапці «Все про врегулювання тарифів», тобто громадськість взагалі не могла знати, що слухання були.

Активіст додав, що під протоколом громадських слухань підписали заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак, а також керівники структурних підрозділів ЛОДА.

«У протоколі чорним по білому написано: «Представники споживачів, організацій та інші особи на слухання не прибули». Чиновники обласної державної адміністрації, відповідно до законодавства, мають захищати права споживачів. Але в цій ситуації вони захищали права «Львівобленерго». Представники ОДА не запитали, чому не прибула громадськість, споживачі, чому ніхто не знав про їхнє проведення. В кінці цього протоколу написано: «Громадські обговорення, проведені на засадах гласності та відкритості, відбулися». Але про яку відкритість ми говоримо, якщо зібралися чиновники ЛОДА з керівниками обленерго і про щось домовилися», – сказав Богдан Рабешко.

Він додав, що звернувся до голови Львівської обласної державної адміністрації із проханням пояснити, як відбулися громадські обговорення щодо встановлення стимулюючого регулювання.

Водночас депутат Львівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Степан Рак зазначив, що 20 березня під час засідання сесії Львівської обласної ради разом із колегами вимагатиме від Олега Синютки відповіді, чому чиновники підписали цей протокол, чому на громадські слухання не запросили підприємців, яких безпосередньо стосується запровадження RAB-тарифів.

«Ми також вимагаємо відкликання цих підписів та проведення справжніх громадських слухань, на яких хочемо почути від «Львівобленерго» повного звіту з отримання та використання коштів за останні десять років», – сказав депутат.

Нагадаємо, на думку Богдана Рабешка, RAB-тарифи на електроенергію є черговою схемою обдирання людей на користь олігархів, і саме через ці тарифи влада залазить у кишені кожного українця.

За матеріалами Леополіс

Фото: Василь ЧОРНИЙ