Головна Економіка На Львівщині модернізуватимуть найбільше у Європі сховище газу

На Львівщині модернізуватимуть найбільше у Європі сховище газу

16 серпня, із робочим візитом на Львівщині перебував голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. В межах візиту разом з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким він відвідав Більче-Волицько-Угерське підземне сховище газу АТ «Укртрансгаз» та зустрівся з колективом підприємства, яке очікує масштабна модернізація.

Так, в рамках забезпечення безперебійного функціонування підприємства у час опалювального сезону та виконання зобов’язань перед іноземними замовниками, обладнання газового сховища чекає модернізація, у тому числі й модернізація п’яти двигунів.

«Більче-Волицько-Угерське газосховище є найбільшим в Україні. Цей об’єкт є критично важливим для забезпечення безперебійного проходження опалювального сезону. Ми задоволені процесом підготовки та бачимо, що все працює як потрібно», – зазначив Юрій Вітренко.

Сьогодні Нафтогаз активно готується до старту опалювального сезону. Показник запасів газу у підземних сховищах наближається до 18 млрд куб м, при цьому обов’язковий показник визначений Урядом на старті – 17 млрд куб м газу. Запаси планують ще нарощувати, таким чином забезпечивши безперебійний прохід опалювального сезону.

Активно триває підготовка до опалювального сезону і в областях, зокрема на Львівщині. Вчасно подати тепло мають і в домівки мешканців Новояворівська та Нового Роздолу.

«Маю подякувати «Нафтогаз Україна» за допомогу з проблемними ТЕЦ в Новояворівську і Новому Роздолі у 2019-2020 роках. А також вірю, що цьогоріч компанії вдасться зробити все для того, щоб опалювальний сезон в обох цих містах стартував вчасно», – зазначив Максим Козицький.

Він додав, що Нафтогаз сьогодні – це не лише компанія, яка забезпечує енергетичну незалежність, але і є відповідальним працедавцем та сумлінним платником податків до бюджетів різних рівнів.

Зазначимо, що сьогодні Більче-Волицько-Угерське газосховище є найбільшим у Європі.

Сховище створене на базі виснажених газових родовищ.

«Приблизно на глибині 1 км є газ, який зберігається в пористому герметичному пласті. Далі пробурена свердловина, яка включає в себе експлуатаційну колону і так звані насосно-компресорні труби, які спускаються в пласт. Через компресорні труби газ потрапляє на фонтанну арматуру – надземне обладнання самої свердловини. І через шлейф заходить на газозбірний пункт, тоді на компресорну станцію, надалі в магістральні газопроводи», – розповів про роботу газосховища головний інженер Стрийського виробничого управління підземного зберігання газу Юрій Ільницький.

Станом на сьогодні газосховище вміщає 17,05 млрд куб м активного газу, тобто такого з яким підприємство може працювати: закачувати та відбирати.

Для забезпечення безпечної експлуатації проводять модернізацію та реконструкцію об’єктів газосховища. Відтак найближчим часом заплановані проведення заміни 5 двигунів, які проходять модернізацію. Вартість проєкту понад 80 мільйонів гривень.

На сьогодні на підприємстві працює майже 400 працівників.