Головна Економіка На Львівщині триває семінар з навичок користування картами космічного зондування земель

На Львівщині триває семінар з навичок користування картами космічного зондування земель

Вчора, 12 червня, у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького в межах реалізації Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»

за сприяння Світового банку у партнерстві зі Львівською обласною державною адміністрацією розпочався трьохденний практичний семінар на тему: «Навички користування картами космічного зондування земель». Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Серед учасників семінару представники департаменту, наукових установ, Львівської аграрної палати, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, землевпорядники об’єднаних територіальних громад області.

«За останні роки популярною темою стало використання даних дистанційного зондування для потреб сільського господарства. Супутникові дані – це «очі» аграріїв та органів влади, адже вони дають інформацію щодо площ оброблюваних земель та того, де і яку культуру можна сіяти, щоб не порушити сівозміни або ж просто відслідковувати де це порушення вже відбулось»,- зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Відтак, в межах семінару учасники зможуть навчитись правильно використовувати карту класифікації посівів в повсякденній роботі, що дозволить ефективно використовувати і розпоряджатись земельними ресурсами, допоможе спланувати подальший розвиток сільських територій та сприятиме прийняттю ефективних управлінських рішень.

Семінар тривати до 14 червня, щоденно з 10:00 до 16:00 години.

Нагадаємо, що торік Львівська облдержадміністрація підписала Меморандум про співпрацю із Міжнародним банком реконструкції та розвитку та за допомогою космічного зондування створено карту класифікації (посівів) Львівської області. Карта дозволяє аналізувати площі посівів підприємств, ділянки вирубки лісів, наслідки природних явищ, а також об’єкти будівництва підприємств.