Головна Економіка На Львівщині 2,3 млн грн буде відшкодовано населенню за проведення заходів з...

На Львівщині 2,3 млн грн буде відшкодовано населенню за проведення заходів з енергозбереження

На Львівщині 2,3 млн грн буде відшкодовано населенню за проведення заходів з енергозбереження. Про це стало відомо, сьогодні, 2 грудня, на слуханнях у Львівській обласній раді про стан виконання в І – ІІІ кварталах 2014 року Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2014 рік з макроекономічними показниками на 2015-2016 роки. Повідомила прес-служба Львівської облради.

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА Василь Лозинський зазначив, що  у 2014 році було надано 775 кредитів населенню Львівщини на проведення енергозберігаючих заходів.

Голова постійної комісії з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва Львівської обласної ради Тарас Федак вважає, що потрібно проводити інформування,  навчання населення.

«Жителі повинні знати, куди в першу чергу вкладати гроші, від виконання яких енергозберігаючих заходів вони отримають найбільший ефект. Потрібно пояснювати людям, пояснювати зрозуміло, щоб вони могли обрати оптимальний варіант рішенн», – зазначає він.

Додомо що, в основному жителі Львівщини використовують кредити на виконання таких енергозберігаючих заходів: утеплення стін будинків, підлоги, горищ, та дахів (ставка 15%); встановлення енергозбе­рігаючих вентиляційних систем (15%); встановлення та заміна вікон, вхідних дверей і віконно-балконних конструкцій (15%); встановлення та рекон­струкція електроопалення за енергоощадними технологіями (15%); встановлення та реконструкція індивідуальних систем опалення (15%); використання альтернативних до газу джерел енергії (20%).

  Усього за період від початку реалізації програми стимулювання населення на здійснення енергоощадних заходів (від 2006 року) кредитами на загальну суму понад 103,1 млн. грн. скористались 11919 родин області. Сума відшкодування з обласного бюджету за ці роки становила близько 13,1 млн. грн.

Відшкодування за кредитами, отриманими на енергозберігаючі заходи населенню, надають 6 банківських установ та 9 кредитних спілок, які  визначені операторами програми. Найбільше кредитів отримали у ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Ощадбанк».