Головна Економіка Обшуки у мера Турки на Львівщині – це політичне замовлення та спроба...

Обшуки у мера Турки на Львівщині – це політичне замовлення та спроба втихомирити непокірних

«Замовили чергового непокірного», – так оцінив обшуки у кабінеті та будинку мера Турки Геннадія КОГУТА координатор обласної організації ВОЛЯ Василь КУРІЙ на своїй сторінці у Фейсбук.

У п’ятницю про обшуки повідомив губернатор Львівщини Олег Синютка на своїй сторінці. Причина – ніби-то куплений утричі дорожче сміттєвоз для міста. Закупівлю проводили через систему ProZorro, де жоден міський голова не має впливу.

«Травля влади, заказухи, суди, прокуратури, брехливі заяви. Геннадій Когут – мій побратим, він людина ВОЛІ! Я його попереджав: рано чи пізно “вони” до тебе прийдуть, тобі друже не сміттєвоз закидають, а твої заяви і позицію по відношенню до “шоколадної братви», – додав Курій.

Львівська обласна організація ВОЛІ висловила власну позицію щодо інциденту. Назвала такі кроки політичним замовленням та намаганням втихомирити непокірних. Адже обшуки не мали законних підстав, було надшвидке публічне звинувачення зі сторони голови ОДА, показова фотосесія під час проведення обшуків та моментальна поява телебачення в гірському
віддаленому місті.

«Усе це є свідченням політичного характеру справи проти Геннадія КОГУТА, – йдеться у повідомленні партії на сторінці Воля Львівська область. – Це спроба припинити критику з боку Геннадія КОГУТА в сторону Порошенка, реакція на те, що міська рада Турки висловила підтримку блокаді на Сході
України. Це яскрава спроба на прикладі незламного мера невеличкого гірського населеного пункту показати іншим міським головам Львівщини, що буде відбуватися з непокірними. І така погроза – яскравий «меседж» іншим
очільникам міст та сіл – був оприлюднений власноручно головою Львівської ОДА Олегом Синюткою».

Геннадію КОГУТУ намагаються інкримінувати порушення процедури тендерної закупівлі та порушили кримінальну справу за ч.2 ст.364 КК України – зловживання владою або службовим становищем.

Кошти на купівлю машини для збору та вивозу сміття виділила обласна рада, а розпорядником коштів була Турківська РДА. Після довгих спроб РДА надати кошти іншій сільській раді, потім перерахувати міській раді лише половину суми на закупівлю, кошти були нарешті надані міській раді в кінці
бюджетного року – у листопаді. Закупівля відбулася через систему ProZorro згідно всіх процедур. Система Prozorro автоматично без участі замовника визначила, хто виграв тендер. Усі документи щодо тендеру доступні он-лайн у системі.

«Геннадій КОГУТ став черговим мером-реформатором, обраним з середовища активістів Майдану, проти якого намагаються сфальсифікувати кримінальну справу для здійснення політичного тиску. Нагадаємо, що протягом минулого року повністю сфальсифіковані кримінальні справи проти мерів у Вишгороді (Київщина), Самбір (Львівщина) та Нетішин (Хмельниччина)», – сказано в заяві.