Головна Економіка Праця у фермерському господарстві

Праця у фермерському господарстві

Хто ввaжається членом фермерського господарства? Чи треба укладати письмові трудові договори з працівниками такого господарства і вносити записи до їх трудових книжок?

Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єднапися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень статуту фермерського господарства. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом) (частина 1 статті 3 Закону «Про фермерське господарство», далі – закон).

До членів сім’ї та родичів голови фермерського господаpcтва належать дружина (чоловік), батьки, діти, прабаба, прадід, внуки, правнуки, мачуха, вітчим, падчерка, пасинок, рідні та двоюрідні брати і сестри, дядько, тітка, племінники як голови фермерського господарства, так і його дружини (її чоловіка), а також особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з усіма вищезазначеними членами сім’ї та родичами (батьки такої особи та батьки чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти) (частина 3 статті 3 закону).

Час роботи у фермерському господарстві членів господарства та осіб, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), зараховується до загального і безперервного стажу роботи на підставі записів у трудовій книжці і документів, що підтверджують сплату внесків на соціальне страхування (частина 3 закону).

Трудовий договір (контракт) укладається з особами, які залучаються до роботи у фермерському господарстві та які не є членами такого господарства. Про це йдеться в роз’ясненні Мін’юсту України від 5 грудня 2007 р. №21-46-846 та Держнагляді праці від 14 грудня 2007 р. №013-1866-3.