Головна Економіка Буська та Красненська громади отримають дотаційні кошти з бюджету – озвучено суми

Буська та Красненська громади отримають дотаційні кошти з бюджету – озвучено суми

Днями Уряд погодив розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2021 році.

Про це інформує Львівський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”

Радник з питань муніципальних фінансів та управління Львівського РО Юрій Голинський проаналізував обсяги та розподіл дотації на Львівщині.

Нагадаємо, відповідно до частини п’ятої статті 103-6 Бюджетного кодексу України, такий розподіл здійснюється у порядку, визначеному обласними державними адміністраціями, за погодженням з Кабінетом Міністрів України та затверджується рішенням про обласний бюджет.

Для Львівщини обсяг такої дотації у 2021 році передбачений у сумі 351,5 млн грн. Як і очікувалось, у першому півріччі була розподілена половина цієї суми, а решта – нерозподілений залишок – 175,77 млн грн буде розподілено у другому півріччі з урахуванням поточної на той час ситуації.

Які ж обсяги додаткової дотації отримають територіальні громади? Половина суми залишиться в обласному бюджеті – 87,88 млн грн, а решта буде розподілена між 56-ма громадами.

У середньому громади отримають трохи більше 1,5 млн грн., проте ця сума відрізняється залежно від обсягу потреби (кількості закладів, які необхідно утримувати) та спроможності самих громад забезпечити це утримання без підтримки держави. Найбільші суми дістануться Дрогобицькій міській громаді (5,19 млн грн.), Червоноградській міській громаді (4,1 млн грн.) та Новояворівській міській громаді (3,1 млн грн).

Буська міська територіальна громада отримає 1 млн. 840 тис. грн., а Красненська селищна територіальна громада – 1 млн. 378 тис. грн.

Найменше – Великолюбінській територіальній громаді (0,91 млн грн), Гніздичівській громаді (0,89 млн грн.) та Заболотцівській сільській громаді (0,76 млн грн.).

Ще 17 територіальних громад на Львівщині не отримають цей вид міжбюджетного трансферту, принаймні у першому півріччі цього року.