Головна Економіка У Буському районі відбулась нарада щодо попередження крадіжок з церков

У Буському районі відбулась нарада щодо попередження крадіжок з церков

2724

У зв’язку з великою кількістю крадіжок, які мали місце останнім часом на Львівщині, Буське відділення Національної поліції ініціювало провести в РДА термінову нараду з головами місцевих рад та деканами церков. Її мета – мінімізувати, а за можливості попередити скоєння злочинів, пов’язаних з незаконним проникненням в храми та викраденням з них ікон, цінного церковного майна, грошей.

31 січня така нарада відбулася у малому залі засідань за участю керівництва РДА, райради, голів місцевих рад, правоохоронців, фахівця з охорони культурної спадщини. Вів засідання голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз. На жаль, не прибули на нараду декани церков. Лише від Буського деканату УПЦ КП був представник в особі отця Івана Салабая. Про це інформують у Буській РДА.
Звертаючись до присутніх, Петро Мороз акцентував увагу на слабкому захисті церковних храмів від проникнення в них зловмисників, наголосив на необхідності самоорганізації релігійних громад для налагодженню чергувань біля храмів, потребі в оперативному інформуванні правоохоронців про можливі протиправні дії, підозрілих осіб.

Також очільник району навів з свого досвіду попередньої роботи в правоохоронних органах чисельні приклади обкрадання церковних храмів, які мали місце і у минулі роки, зазначив, що злодії добре знають, які цінні речі знаходяться у церквах. Водночас повідомив, що розкриття таких злочинів є не завжди успішним, тому голови місцевих рад, територіальні громади мають діяти спільно з правоохоронцями задля їх попередження.
Надалі перед учасниками наради виступив т.в.о. начальника Буського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області Мар’ян Діжак, який поінформував присутніх про ситуацію зі скоєнням крадіжок та їх розкриттям в Львівській області та Буському районі, закликав голів невідкладно інформувати його особисто, чи чергового по відділенню про всі випадки можливого скоєння злочинів у населених пунктах, надав контактні номери мобільних телефонів.
Разом з Мар’яном Діжаком участь у нараді взяв заступник начальника патрульної поліції Олег Кормилюк.
У другій частині наради було охоплено широке коло актуальних питань сьогодення: проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в громадах по залученню громадян до служби в Збройних Силах України за контрактом ( виступив Буський військовий комісар Ігор Томачук); забезпечення належного санітарного стану територій та відповідальність за його недотримання; механізму дій голів місцевих рад по отриманню дозволу на зрізування аварійних дерев обабіч доріг; реагування на звернення громадян, що надходять на Службу 112 (виступив голова райдержадміністрації Петро Мороз).