Головна Економіка Успіх селища Пісочин на Харківщині

Успіх селища Пісочин на Харківщині

Журналіст нашого видання побував на Харківщині, де мав нагоду ознайомитись із ходом проведення реформ. Якою інфраструктурою здивувала Харківщина, – далі у матеріалі.

На сьогодні в Україні результати реформи з децентралізації вже досить відчутні. І хоча Пісочинська селищна рада Харківської області теж має намір об’єднатися із іншими населенними пунктами. Там процес на завершальній стадії. Але громада Пісочину вже відчуває позитивні результати бюджетної децентралізації. Для порівняння, бюджет у 2014 році у Пісочині був на рівні 20 млн гривень, у 2017 році ця сума складала 52 млн грн. Всього за два роки в Пісочині побудована надсучасна школа – перша в області за 12 років. А на вже початку цього року в селищі відкрили новий фізкультурно-оздоровчий комплекс, який побудований всього за рік і два місяці.

Сучасний ФОК – окраса селища
 За словами голови Пісочинської селищної ради Олега Чорнобая, будувати двоповерховий комплекс розпочали у жовтні 2016 року. Його загальна площа складає 1402,8 квадратних метрів. Цей сучасний фізкультурно-оздоровчий комплекс «Мобіль» (на фото вгорі) обладнаний сучасними тренажерами, зонами crossFit, килимами для боротьби. У ФОК працюють секції футболу і міні-футболу, волейболу, бадмінтону, боксу, карате і самбо. Також проводяться тренування місцеві дорослі футбольні команди і волейбольна.   Крім того, всі бажаючі мають можливість займатися у тренажерній залі. Дітям до 16 років всі секції безкоштовні. Для дорослих абонемент на місяць коштує 300 гривень. На сьогодні ще розробляється проект басейну.
До речі, на прилеглій території ФОК виконано озеленення, змонтовано сучасне енергозберігаюче вуличне освітлення, зроблено паркувальні місця для автомобілів. Будівлю під’єднали до водопроводу, водовідведення, теплопостачання, енергопостачання, а також обладнали системою вентиляції, кондиціонування. Загальна вартість проекту разом з впорядкуванням благоустрію склала понад 23 млн гривень.
Як вдалось побудувати такий комплекc за рік і два місяці? Селищний голова Олег Чорнобай пояснює, що на будівництво цього комплексу були залучені не лише місцеві кошти, а й державні. Фінансування відбувалось за рахунок державних коштів Державного фонду регіонального розвитку. Більше 8 млн грн було з цього фонду виділено за сприяння губернаторки області Юлії Світличної. А ще 4 млн гривень 330 гривень вдалось зекономити на будівництві школи «з нуля». Зекономлені кошти були спрямовані на пришвидшене будівництво комплексу.

Перша побудована школа «з нуля»
Селище Пісочине, що знаходиться неподалік від Харкова, може похвалитись не тільки масштабним фізкультурно-оздоровчим комплексом, а й будівництвом в мікрорайоні «Мобіль» першої школи, яку звели «з нуля» в Харківській області за останні 12 років. (на фото)
«Будівництво школи розпочалось наприкінці 2015 року, – каже селищний голова Пісочина Олег Чорнобай. – Вже улітку 2016 року почались активні роботи. З етапами будівництва ознайомлювались народні депутати та губернатор області. За півроку вдалось на цьому місці, де колись був пустир, побудувати сучасну школу. У приміщенні школи є сучасна бібліотека, класи, створено інклюзивний клас, в якому вже навчаються двоє дітей. В будівлі є пандуса ліфт, які дозволяє дітям з обмеженими можливостями мати безперешкодний доступ до всіх приміщень».
 Школа у Пісочині має привабливий як і зовнішній, так і внутрішній вигляд. Поблизу школи розташований стадіон.
«Ми з великою відповідальністю поставились до того, як прикрасити нашу школу, щоб дитина сьогодні набувала саме тих навичок, які й потрібні до вимог сучасної освіти, а також, щоб дитині було комфортно, – розповідає директор Пісочинської загальноосвітної школи I-III ступенів «Мобіль» Харківської районної ради Харківської області Галина Волобуєва.Кожне навчальне приміщення школи обладнане провідним інтернетом, мебелью, є вільні зони WI-FI. У кожному навчальному кабінеті у нас є мультимедійним проектор, інтерактивна дошка, робоче місце вчителя. На першому поверсі школи – парти і стільці для початкової школи, які є антисколіозні, і які можуть по висоті змінюватись завдяки регулюванню. На другому і третьому поверсі – це парти вікових груп. Кабінети фізики, хімії, біології мають повне обладнання, навіть цифрові комп’ютерні лабараторії, які вже учні опановують. Створено кабінет психологічного розвантаження. Приміщення сучасної бібліотеки щоразу поповнюється новими книжками. У сучасній бібліотеці створені всі комфортні умови для дітей: тут можна вільно читати книжки, відпочивати у спеціальній зоні, користуватись інтернетом, роздрукувати підготовлені реферати, створені місця для дітей, де можна грати у шахмати. На сьогодні у нас є такий задум, щоб сюди закупити дуже багато настільних ігор, для набуття цікавих навичок у дітей. Діти 1-4 класів, а також діти учасників АТО, у школі харчуються, за рішенням Харківської ОДА, безкоштовно».

А ще школа – енергоефективна. У приміщенні школи працює унікальна система опалення та вентиляції, встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. Камери у кабінетах початкової школи та рекреаціях працюють у режимі онлайн. Кожен світильник у школі – світлодіодний.

Загальна вартість будівництва склала 73 969,356 тисяч гривень. З них кошти ДФРР 48 834,635 тис грн, кошти місцевого бюджету – 25 134,703 тис грн, з них кошти обласного  8 000,0 тис грн, районного – 7 474,80 тис грн та селищного бюджету – 9 659,903 тис грн.

Варто відзначити, що на Харківщині вже створено 13 ОТГ, у 2016 році – 4 громади, у 2017 році – 9.

А ще у Харкові діє найбільший в Україні Регіональний центр надання адмінпослуг, який збудований за підтримки посольства США в Україні та USAID.

Матеріал підготовлений за сприяння Харківського прес-клубу в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа».