Головна Життя Бущани показали розмаїття вишиванок (Фото)

Бущани показали розмаїття вишиванок (Фото)

18 травня мешканці Буського району з усією Україною святкували День вишиванки.
Свято проводять щороку у третій четвер травня. Важливо, аби День вишиванки завжди відбувався у робочий день, адже у цьому суть акції – свято не заради свята чи параду, а захід, який доводить, що вишиванка – абсолютно органічна частина життя українців і у вишиванці вони ходять на роботу, пару чи навчання. Уже традиційно надбужанці на День вишиванки вдягнули вишиті сорочки цілими сім’ями. На вулицях міста та сіл району можна побачити десятки людей у вишиванках із усмішками на обличчях.

В обідню пору центральними вулицями лелечого міста під акомпонемент районного духовного оркестру відбулася урочиста хода у вишиванках. До Свята Вишиванки долучились районні керівники: голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, міський голова Буська Ростислав Сліпець, керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, а також працівники відділу культури, освіти та небайдужі громадяни. Більшість працівників державних установ також прийшли на роботу у вишиваних сорочках.

Розмаїттям візерунків і кольорів тішили око перехожих. Орнаменти на вишиванках подивували широким розмаїттям як традиційних робіт так і їх сучасних інтерпретацій. Надбужанці у вишиванках мали вишуканий та елегантний вигляд і всі були одностайні в тому, що вишиванка – це така річ, яка об’єднує весь український народ, та водночас вирізняє нас в усьому світі.

Нагадаємо, у перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька студентів Чернівецького університету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатись українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.