Головна Життя Чим краще гейнер протеїну або все ж навпаки?

Чим краще гейнер протеїну або все ж навпаки?

Що таке гейнер і навіщо він потрібен спортсмену в разі необхідності набору м’язової маси? В яких ситуаціях краще пити гейнер, а в яких – протеїн? Сьогодні розберемо основні показники, при яких діють та чи інша спортивна добавка.

Що таке гейнер і коли його приймати?
Гейнер – це харчова добавка для ефективного і швидкого збільшення мускулатури. Як правило, до складу гейнера входять швидкозасвоюваних вуглеводи і білки. Іноді можуть бути додані креатин, мінеральні та вітамінні речовини різних груп.

Гейнер рекомендують приймати худим людям, у яких є проблеми з набором маси і збільшення мускулатури. Головна мета це добавки – підвищити калорійність харчування. За рахунок цього підвищується рівень інсуліну в крові і відбувається перетворення нутрієнтів в мускулатуру. Гейнер рекомендують приймати однією порцією відразу після силового навантаження. Або, якщо метою є швидке зростання м’язів, можна третину розчину додатково випити перед тренуванням.

Що таке протеїн і навіщо він потрібен спортсмену?
Протеїн – це концентрат білка, який більш ніж на 90-95% складається з чистого білка, готового до вживання. Ніяких хімічних добавок протеїн не містить, але, приймаючи його надмірно, ви ризикуєте нашкодити кишечнику. Він просто не буде здатний переробляти і всмоктувати таку кількість поживних речовин відразу.
Протеїн входить і до складу гейнера, але, як ви розумієте, в незначній мірі, тому що вуглеводи в гейнере все ж перемагають. Протеїн не сприяє швидкому набору м’язової маси, тому що містить в собі занадто мало вуглеводів. Але і протеїни в наш час бувають різними. Наприклад, мультикомпонентних можуть допомогти і в нарощуванні мускулатури.

Що краще: протеїн або гейнер?
Як ми вже сказали, гейнер прекрасно підходить худим людям, які не схильним до повноти. Якщо мова йде про набір м’язової маси для таких людей, то звичайний протеїн буде менш корисний, ніж гейнер. Проте, якщо гейнер прийматимуть спортсмени зі схильністю до швидкого набору ваги, вони ризикують створити на тілі зайву жировий прошарок. Навряд чи такий ефект був бажаємо для атлета.

Як часто потрібно пити гейнер і всім він підходить?
Гейнер рекомендують вживати тільки худим від природи спортсменам, у яких немає схильності до повноти. Якщо ж така проблема спостерігається, то відмовляйтеся від гейнера взагалі, і сміливо приймайте протеїн. Що ж стосується частоти застосування гейнера, то краще пити його 2-3 рази в день для швидкого набору м’язової маси. Потім можна змішувати гейнер з протеїном і поступово переходити на один протеїн.

А що ж кажуть про гейнерах звичайні люди. Найкращим способом дізнатися відповідь на це питання, це звичайно розпитати в спортзалі. Але коли такої можливості не існує, або ви соромитеся запитати в живу, вам на допомогу прийдуть відгуки з інтернету. Наведемо кілька прикладів.

Микита Лучин пише про Universal Nutrition Gain Fast 3100 наступне:

Гейнер відмінний. Маса йде на ура! Ціна трохи кусається, але того варте, в принципі. Дозування вважав за упаковці виходячи з маси тіла. Харчуюся як зазвичай. Їм багато білка. Не тільки м’ясо, а й кисло-молочка. Рекомендую змішувати з водою його, тому що смак дуже нудотно солодкий. Вуглеводів там валом, тому схильним до повноти не рекомендую.

Або ось ще, відгук про Power Pro Gainer від користувача на ім’я Уляна Євдокимова:

Недорогий ефективний гейнер. Вуглеводів там більше, ніж білків, тому не забувайте, що його не можна пити людям, схильним до набору ваги. Я змішую з молоком і п’ю три рази в день по одній мірній ложці на склянку. Розмішується нормально. Комков немає. Смак приємний. Чи не занадто солодко і не дуже прісно. М’язи ростуть і вже видно прес небагато. Я задоволена.

Обов’язково користуйтеся колективним розумом і вивчайте відгуки покупців. Вибирайте самостійно джерело, звідки ви будете отримувати ці дані. У підготовці цієї статті використовувалися відгуки покупців гейнери в цьому магазині https://f.ua/shop/gejnery/ Більше думок людей, звичайно варто шукати по всьому інтернету.

Тепер ви бачите, в чому відмінності між гейнером і протеїном в спортивному харчуванні і можете прийняти рішення, що для вас буде найбільш ефективним.