Головна Життя Для школярів Бущини провели мастер-клас з виготовлення новорічних віночків

Для школярів Бущини провели мастер-клас з виготовлення новорічних віночків

В очікуванні Різдва Христового, кожен з нас намагається якнайкраще прикрасити свою оселю. Працівники Буської бібліотеки для дітей разом з шестикласниками ЗОШ №2 провели майстер-клас з виготовлення новорічних віночків, які в Україні стають дедалі популярнішими.

Школярі довідалися, що така традиція прийшла до нас з Німеччини. Там таку різдвяну прикрасу вперше виготовив у 1839 році теолог Йоганн Вихерн, котрий опікувався сиротами. Аби вихованці розуміли, скільки часу залишилось до Різдва, він змайстрував праобраз сучасних вінків – колесо, на якому було 28 свічок і запалював їх щодня. Популярні сьогодні різдвяні віночки, скручені з ялинових або соснових гілочок, з’явилися значно пізніше. Такі «різдвяні бублики» прикрашали червоними стрічками, яблуками та солодощами. Сьогодні спектр декорації святкових віночків дуже різноманітний: від шишок – до синтетичних кульок та стрічок. Звичайно, різдвяний віночок є своєрідним родинним оберегом, в якому коло символізує вічне існування Бога, зелений колір хвої є символом життя та розвитку, вічності та духовності. Червоні стрічки, якими часто прикрашають віночки – це символ крові Ісуса Христа. А от природний матеріал, такий, як шишки, жолуді, каштани, горіхи нагадують про відродження.
Також у читальному залі бібліотекарі організували огляд літератури біля книжкової виставки « Колядують зорі на Різдво Христове». Тож школярі отримали необхідні навики і зможуть змайструвати таку прикрасу вдома.

Для школярів Бущини провели мастер-клас з виготовлення новорічних віночків