Головна Життя На Львівщині мінімальну нараховують з умисними прогалинами закону

На Львівщині мінімальну нараховують з умисними прогалинами закону

2946

Мешканці трьох районів – Сколівського, Старосамбірського, Турківського – не отримали очікуваної мінімальної заробітної плати за січень. Вона становить так як і в інших регіонах – 3200 (з відрахуваннями близько 2600). А де ж гарантовані постановою Кабміну N648 від 1995 року гірські доплати?
Гірські жителі вважають таку «зрівняйлівку» неприпустимою. Люди ВОЛІ підтримують своїх виборців та вивчили законодавство, – повідомляють у прес-службі.

Отож, з січня мінімальна 3200 складається з окладу = прожитковий мінімум 1600 грн, премій, набавок. Якщо 3200 не виходить, просто дотягують доплатами. У ці доплати не можуть входити:

– доплати за роботу у несприятливих умовах праці, підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний час, понаднормовий, роз’їзний характер роботи, премії до святкових і ювілейних дат (ч. 2 ст. 3-1 Закону «Про оплату працi»). Вони мають виплачуватися понад мінімалкою.

А гірські виплати не входять у цей список. Враховуються до мінімальної -тобто фактично розчиняються в ній. Постанова ніби де-юре діє, але мешканцям негірських районів до 3200 просто доплачують, а в гірських дотягують гірськими виплатами (25% від окладу 1600). Тобто де-факто гірські не є додатковими доплатами.

ВОЛЯ вважає такі законодавчі прогалини умисними і несправедливими.
“Вимагаємо від Кабінету Міністрів та Верховної Ради негайно внести зміни у трудове законодавство та виправити ситуацію. Гірські виплати, згідно ще діючої постанови 1995 року, нараховувати від мінімальної зарплати а не прожиткового мінімуму. Не дозволимо маніпуляціями законів обкрадати людей”, – йдеться у повідомленні.