Головна Життя Оприлюднена заява фракцій Львівської міської ради

Оприлюднена заява фракцій Львівської міської ради

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» 
Громадський рух «Народний контроль»
Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»
Політична партія «Громадянська позиція» 
Політична партія «Українська Галицька Партія»
Політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»
Щодо передачі повноважень управління ТПВ у м. Львові Львівській обласній державній адміністрації
Сьогодні, коли виникла реальна загроза здоров’ю та безпеці мешканців нашого міста, кожен наш крок і рішення мають бути скеровані винятково на дотримання інтересів громади Львова та випередження екологічного лиха. Зараз немає бути місця ані політичному протистоянню, ані боротьбі амбіцій.
На жаль, маємо невтішний результат роботи виконавчих органів влади Львова на чолі із міським головою Андрієм Садовим. За понад рік, що минув від Грибовицької трагедії, не лише не вдалося наблизитися до розв’язання сміттєвої кризи, а навпаки проблема максимально загострилася та зайшла у глухий кут. Відтак, треба визнати: якщо місто не спроможне самостійно вибратися із сміттєвого полону, потрібно надати можливість спробувати це зробити іншим.
Готовність забезпечити регулярне вивезення та захоронення ТПВ із Львова при наданні для цього відповідних важелів та інструментів задекларувала держава. Відтак підтримуємо пропозицію Львівської обласної державної адміністрації про передачу їй повноважень управління ТПВ у м. Львів терміном на два роки.
Маємо також зважити на фінансову складову питання. Лише за рік із бюджету Львова було витрачено понад 300 млн грн на возіння відходів по всій Україні. Натомість вивіз і захоронення ТПВ на полігонах області дозволяє зекономити принаймні половину цієї суми. Водночас кожна копійка має бути контрольованою та облікованою, аби кошти громади не витрачалися на марно.
Отож закликаємо міського голову Андрія Садового не просто дати згоду ЛОДА, а негайно розпочати переговорний процес із залученням усіх сторін – керівників області та міста, голів фракцій Львівської міської ради. Забезпечити юридичний супровід процесу департаментом Львівської міської ради, який має підготувати усі необхідні документи для проведення процедури передачі повноважень до пленарного засідання сесії Львівської міської ради 29 червня.
Зі свого боку, як депутати, гарантуємо безперервний контроль за використанням коштів і виконанням обов’язків, які на себе готова взяти Львівська обласна державна адміністрація, аби інтереси та сподівання львів’ян не були порушені.
Львів – не місце для політичних баталій. Мешканці міста мають бути звільнені від сміттєвого терору. Львів’яни – гідні того, аби почуватися комфортно і безпечно на вулицях свого міста. І наше завдання – зробити все можливе, аби гарантувати їм це!!