Головна Життя ТОП-5 світових експортерів пшениці

ТОП-5 світових експортерів пшениці

За підсумками посівного сезону 2017-2018 років список світових лідерів в експорті пшениці дещо змінився. У топ-5 експортерів зерна увійшли наступні країни:

Росія (32,2 млн тонн);
Країни ЄС (28,5 млн тонн);
США (26,3 млн тонн);
Канада (20,5 млн тонн);
Австралія (18,15 млн тонн).
Україна на жаль не ввійшла в п’ятірку лідерів, і більш того, дещо скоротила експортну відвантаження пшениці – 16,5 млн тонн, проти 18,08 млн т у минулому сезоні.

Експорт зерна є одним з основних напрямків аграрного бізнесу України, і не дивлячись на те, що лідируючі позиції з цього напрямку займають зарубіжні компанії, національні виробники намагаються від них не відставати.

У переліку національних експортерів зерна України лідируючі позиції належать компанії «Комора-Експорт», яка планує значно поліпшити свої показники і підвищити частку на ринку вже в майбутньому сезоні, реалізувавши мільйон тонн зерна.

Компанія працює більш ніж з 700 виробниками та постачальниками і в сезон відправляє зерно оперативно і без затримок.

Зараз аналітики активно аналізують майбутній сезон, адже вже посіяні озимі сорти пшениці під урожай 2019 північній півкулі. Очікується що ціни в наступному аграрному сезоні підвищаться на тлі збільшення споживання зерна, що підстьобне до розширення площ під засів зерновими культурами не тільки виробників США, а й інших світових лідерів. При цьому в США обсяг експорту може знизиться через прогнозовану сирої погоди, яка негативно позначиться на перебігу посівної програми. В ЄС навпаки очікується посуха, яка також може привести до істотного зниження врожайності.

Чи не збираються відставати від закордонних лідерів виробники з Росії та України, які вже провели перші посіви і збільшили площі посадок. У цих країнах погодні умови повинні бути найбільш сприятливими.

Очікується, що в сезоні 2018-2019 запаси зернових повинні повністю покрити очікуване споживання незважаючи на прогнозовані скорочення.

Згідно з прогнозами американського міністерства сільського господарства вперше за п’ять років світове виробництво зерна скоротиться. Очікується що в майбутньому році буде зібрано 736 млн тонн. Що на 3% нижче ніж в минулому році. У той же час в наступному році виросте споживання (до 749 млн тонн), і обсяги 2019 роки не зможуть покрити його повністю.

Очікується, що найбільше обсяги виробництва знизяться в Росії, за прогнозами аналітиків на 18 млн тонн. Незважаючи на це, країна залишиться в списку найбільших експортерів, тим більше, що падіння виробництва буде спостерігатися і в інших країнах. Зниження світових запасів пшениці неминуче призведе до зростання цін на зернові, що підвищить інтерес виробників всіх країн експортерів, і змусить їх нарощувати посівні площі і обсяги виробництва. Чи збудуться прогнози аналітиків можна буде дізнатися вже зовсім скоро, проте вже зараз можна говорити про те, що майбутній сезон буде цікавим, і можливо змінить список світових лідерів.