Головна Життя У селищі Олесько в пам’ять про загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС висадили...

У селищі Олесько в пам’ять про загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС висадили липову алею

26 квітня, представники районної влади, голови місцевих рад, представники районної громадської організації ветеранів, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, у сквері селища Олесько висадили саджанці липи в пам’ять про загиблих ліквідаторів.

Як розповів голова Буської районної Ради ветеранів війни та праці, полковник Володимир Луженцов, аби вшанувати тих, хто 31 рік тому назад зустрівся з атомом, виникла ідея посадити липову алею у селищі Олесько, щоб вона нагадувала усім про подвиг простих людей, які ціною власного здоров’я та життя намаглись зменшити негативні наслідки найбільшої в історії ядерної енергетики катастрофи. Символічно те, що найбільше ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції саме з населених пунктів – Ожидів, Олесько, Переволочне, Тур’я.

До посадки липової алеї долучились перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, голова Буської районної ради Богдан Глова, керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, заступник голови райради Роман Фурда, голова Буської районної Ради ветеранів війни та праці, полковник Володимир Луженцов,  селищний голова Олеська Анатолій Триндюк, ліквідатори аварії на ЧАЕС з Буського району та гості із Львова.

Далі заходи відбулись на базі Олеського професійного ліцею, там у приміщенні актового залу відбувся районний захід із вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Перед присутніми виступили: перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова районної ради Богдан Глова, Олеський селищний голова Анатолій Триндюк, голова районної організації ветеранів Володимир Луженцов, ліквідатор аварії на ЧАЕС Андрій Гайвась, директор ліцею Мирослава Сосновська.

Щирою молитвою та хвилиною мовчання вшанували учасники заходу пам’ять про тих, хто ціною свого здоров’я та життя запобіг ще більшим масштабам трагедії, хто був у перших рядах ліквідаторів. Ліквідаторів аварії на ЧАЕС та тим, хто їм допомагає з Буського району нагородили Грамотами та медалями.

На стадіоні ліцею також був розгорнутий наметовий цент від нацгвардійціа Центру Національної Гвардії України з м.Золочів та рятувальників 14 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Львівській області з Олеська. Вони продемонстрували техніку та засоби захисту, які використовувалися під час аварії на ЧАЕС в 1986 році, а також сучасні, які використовують на сьогодні.
Кожен з присутніх мав нагоду приміряти протигаз, чи вдягти спеціальний захисний костюм, накласти джгут у місці можливої кровотечі, отримати фахові відповіді на усі свої запитання.

Користуючись нагодою, голова ветеранів Буського району Володимир Луженцов висловлює подяку усім, хто доклав зусилля до проведення заходу це  місцеві фермери: Євген Підвальний, Ігор Репа, директор «Галіція Грінері» Сергій Ленчук. Велика подяка головам сільських рад, Дмитру Папроцькому, директору ДП «Сторонибабський спиртзавод», екс-депутату обласної ради Богдану Козаку, а також ліцеїстам, які підготували невеличку концертну програму. 

Нагадаємо, організатор заходу – рада ветеранів Буського району (голова Володимир Луженцов). 

Фото автора