Головна Життя Як на Бущині провели флеш-моб пам’яті Кобзаря

Як на Бущині провели флеш-моб пам’яті Кобзаря

Сьогодні, з нагоди відзначення 204-ї річниці від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, члена Кирило-Мефодіївського братства, у Буському районі в населених пунктах провели флеш-моб з виконання творів Тараса Шевченка. Святкові дійства біля пам’ятників Кобзарю відбулись у Красному, Олеську, Тур’є, Яблунівка та в Задвір’я.

Ідея флеш-мобу у тому, щоб вкотре згадати найвідоміші віршовані рядки його незгасимих творів – чуттєвих, драматичних, сильних, пророчих та досі актуальних.

Красне

У селищі Красне всечесні отці Степан та Юрій відправили панахиду біля пам’ятника Тараса Шевченка. А учні місцевих шкіл №1 та №2 декламували твори великого генія українського народу та вголос читали його невмирущі вірші.

Про основні віхи життя Кобзаря розповів за фахом історик – голова Буської районної ради Богдан Глова.

У своєму виступі голова  селищної ради Микола Чучман наголосив, що Шевченко щодня закликав до нещадної боротьби проти ворога. Шевченкове слово будило, кликало, підносило. Тому й досі існує ціла армія пропагандистів від науки та мистецтва, які за допомогою маніпуляцій старанно вичавлюють ксенофобський зміст із будь-якої історичної постаті чи події.

Згодом представники місцевих церковних хорів разом з громадськістю, освітянами, школярами, спільно виконали відомий «Заповіт» Тараса Шевченка.

В підготовці організації заходу взяла участь директор Народного Дому Мар’яна Козак.

Задвір’я

204-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка у Задвір’ї також відсвяткували флеш-мобом біля пам’ятника Кобзареві. Дану акцію розпочав директор школи А.Максимів.

У виконанні учасників Народного Дому (директор В. Благий), були виконані відомі твори «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої».

На завершення заходу до пам’ятника Т.Г.Шевченка поклали квіти заступник голови районної ради Роман Фурда та сільський голова Павло Юрдига.

——————

Твори великого генія українського народу також виконали у с. Тур‘є (Народний дім, директор В. Петришак), смт. Олесько (Народний дім, смт. Олесько, директор М. Соломка), с.Яблунівка (Народний дім, директор О. Піджарко).

/Буський медіа портал/

Більше фотографій на нашій сторінці у Facebook