Головна Історія Бущани разом з усією Європою відзначатимуть День пам’яті та примирення

Бущани разом з усією Європою відзначатимуть День пам’яті та примирення

6298

8 травня, в чергову річницю капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні, бущани відзначатимуть День пам’яті та прими́рення.

Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Про перелік запланованих заходів до Дня пам’яті та примирення і 74-ю річницю Перемоги над нацизмом у Європі, їх проведення йшлося в п’ятницю, 3 травня, під час засідання організаційного комітету в Буській РДА.

Голова райдержадміністрації Петро Мороз, відкриваючи засідання, ознайомив учасників зібрання з Указом Президента України №99/2019 від 3 квітня 2019 року, розпорядженням голови Львівської ОДА Олега Синютки щодо відзначення цих дат, інформаційними матеріалами та рекомендаціями, які підготував Український інститут Національної пам’яті.

В результаті обміну думками, обговорень пропозицій членів оргкомітету, вирішено районний захід провести у середу, 8 травня, біля Вічного вогню та братської могили загиблих у роки Другої світової війни на міському кладовищі Буська. Розпочнеться акція о 14.00 год. за участю представників органів влади, духовенства, ветеранів, молоді, громадських організацій.

Заходи до пам’ятних дат 8 та 9 травня відбудуться також у закладах освіти та культури району, а в бібліотеках розгорнуть тематичні виставки. У ці дні заплановані відвідини ветеранів, які за станом здоров’я не матимуть змоги прибути на основний захід у Буську.

Силами школярів, волонтерів, комунальних служб буде проведено благоустрій пам’ятників та пам’ятних місць, пов’язаних з подіями Другої світової війни.

Бущани разом з усією Європою відзначатимуть День пам'яті та примиренняБущани разом з усією Європою відзначатимуть День пам'яті та примирення