Головна Історія На Бущині молитовно вшанували роковини Небесної Сотні

На Бущині молитовно вшанували роковини Небесної Сотні

3329

Буськ. Ранок 20 лютого згуртував громадськість району, представників районної влади та працівників установ краю біля меморіалу «Героїв Небесній сотні», що розташований біля міської ради. Кожен небайдужий запалив свічку пам’яті за розстріляними патріотами. Корзини блакитно-жовтих букетів від учасників поминального віча, окрім меморіалу Героям Небесної Сотні, лягли й до могили Ольги Бурої у селі Ріпнів – однієї з Небесної сотні, Героя України. Скорботний молебень відслужив священик храму Св.Ап. Петра і Павла УПЦ КП отець Іван Салабай.

Заводське. У неділю, 19 лютого, на місці вшанування Героїв Небесної Сотні зійшлися жителі села, аби вкотре помолитися і принести данину пам’яті загиблим воїнам під час кривавих подій в лютому 2014-го. Тим паче, що на встановленому стенді назавжди вкарбоване ім’я нашого односельчанина Романа Васькала. Тож це було обов’язком усіх заводчанців скласти щиру молитву та засвітити лампадку.  «Синочку, ходи привітаємося з татом…», – взявши хлопчину за руку, до стенду підійшла молода вдова героя Романа. Ну і як тут не розплакатись?

Задвір’я. Година пам’яті «Небесна Сотня. Зима,що нас змінила» пройшла у школі з молодшими у часниками НД села Задвір’я. Ведучою заходу була бібліотекар, яку доповнювали учасники,читаючи вірші, пов’язані з цією страшною подією. Всі присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Адже, кожен із нас повинен пам’ятати людей, які віддали найдорожче, що у кожного є-життя за гідне майбутнє своїх нащадків.На завершення заходу юнацтво оглянуло книжкову виставку «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».

   Ріпнів. У місцевому сільському домі відбувся флешмоб патріотичної пісні, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО. Організатор дійства був директор Є.Штрайхер.

Кізлів. Недільної днини громада села спільно з місцевою владою, депутатами зібрались в НД на вечір пам’яті «Земля ридає, плачуть небеса – Героїв Україна пам’ятає».  Захід був проведений працівниками НД та бібліотеки. Про події тих трагічних днів розповідали ведучі С. Анклевич та В. Дзюба.

Усі присутні мали змогу переглянути відеоролик «Пливе кача по Тисині», «Мамо не плач я повернусь весною». Зі сльозами на очах присутні слухали пісню: «А мати жде..» у виконані вокального тріо В.Полович, У Полович та М. Гарань. Запалена свіча пам’яті, хвилина мовчання яка була співзвучною із стуком сердець надовго залишиться в пам’яті юних і дорослих односельчан. Завершився захід спільною молитвою та виконанням Державного Гімну. Книжкову виставку «Вони боролись за Україну» оформила бібліотекар М. Ковалик. Молодші учасники художньої самодіяльності виготовили дерево пам’яті приурочені Героям Небесної сотні.

Острів. Наймолодші учасники художньої самодіяльності НД с.Острів (директор О. Процик) запалили поминальні свічки та хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні.