Головна Історія Ой на горі, на Маківці…

Ой на горі, на Маківці…

12 травня біля Меморіалу Українських Січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі, відбулися урочисті заходи із відзначення 98 річниці перемоги легіону Українських Січових стрільців в складі австрійської армії над російською імператорською армією.

Розпочалися заходи з поми­нальної панахиди за полеглими в боях за гору Маківка. Пред­став­ники ветеранських та молодіжних органі­зацій поклали вінки та ко­ши­ки з квітами від обласної та ра­йонної влади до Меморіалу. Учні на­вколишніх сіл запалили лам­пад­ки на могилах січовиків. На уро­­чистості висту­пили: Любомир Горбач – голова обласного това­риства "Пам'ять", Андрій Тягнибок – народний депутат, Галина Чорна – депутат обласної ради, Антін Радомський – журналіст та ін.

Делегацію Буського району (на знімку) очолили теперішні керів­ники ветеранських органі­зацій – го­лова Братства ОУН-УПА, станич­ний Буського району Мар'ян Длу­гош (крайній зліва) та депутат ра­йонної ради, новообра­ний голова Спілки політв'язнів та репресова­них Сергій Бондаренко (крайній справа). Разом з ними на горі Ма­ків­ка побували (зліва направо) Ярослав Коза (ВО "Сво­бода") та депутати Красненської селищної ради Володимир Михай­люк та Богдан Чучман.

Нагадаю, що битва на горі Маківка, яка тривала з 28 квітня по 2 травня 1915 року, стала дуже важливою та знаковою сторін­кою в українській історії. Тоді дві сотні січових стрільців розбили цілий російський полк. В оцінці тодішнього німецького команду­вання "усусуси" були найкращою частиною австрійської армії.

Про той славний період в історії українського стрілецтва досі спі­ваємо пісні. Нагадаю, що у їх складі  воювали і наші зем­ляки, зокрема Іван Тиктор, Пи­лип Деркач, Ілько Цьокан, Іван Гулка та ін. Неза­ба­ром 100-ліття з часу створення цьо­го україн­ського війська, яке по­крило себе славою і героїзмом як у боях у  Першу світову війну, так і згодом у визвольних змаганнях 1918-20 років. Переконаний, па­м'ять і слава наших земляків по­винні бути увіко­вічнені у меморі­аль­ній плиті, на якій мають бути зо­­лотом написані імена усіх  "усусу­сів" з Бущини. Проект такого пам’ят­ника пропонуємо створити нашим творчим людям.

Микола ІВАНЦІВ