Головна Історія У Буську вже проведено ексгумацію 23-х військових поховань

У Буську вже проведено ексгумацію 23-х військових поховань

Вже другий тиждень Народний союз Німеччини з догляду за військовими похованнями («Фольксбунд») у Буську біля костелу Св.Станіслава проводить розкопки поховань часів ІІ Світової війни.

   У 1941-44 рр. у приміщенні чоловічої школи (зараз райвідділок міліції) знаходилися дивізійна пекарня та житловий комплекс вояків вермахту, а у липні 1944 року (під час Львівсько-Сандомирської військової операції) тут був польовий шпиталь. 
   За архівними даними, біля костелу поховали 81 німецького солдата, хоча кількість поховань може бути значно більшою. Працюють на об’єкті працівники Жовківської фірми «Гарант» на чолі з п. Мироном Старком (на світлині). 
   Станом на п’ятницю проведено ексгумацію 23 поховань. Усіх вояків згодом перепоховають на центральному військовому цвинтарі у Потеличі. Серед похованих бійців вермахту є й наші земляки – вояки дивізії СС Галичина. За жетоном і даними німецьких архівів вдалося довідатися ім'я одного з дивізійників – Павлишина Романа (9.11.1921-15.07.1944), який отримав поранення ноги у бою під Бродами і помер у буському шпиталі від втрати крові.
Іван Ціхоцький, кандидат філологічних наук, 
доцент кафедри української мови ЛНУ ім.Івана Франка