Головна Історія На початку грудня Красне матиме генеральний план

На початку грудня Красне матиме генеральний план

Попередній був розроблений 44 роки тому. Спроба нового була у 1997 році, та не склалося!

Працювали над нинішньою програмою плану команда розробників, до якої залучали з півсотні спеціалістів та місцевих депутатів, розпочала  ще у 2011 році. 
Цей об'ємистий документ із картами та дослідженнями чекали давно. 
Донедавна генплан будь-якої території був великою таємницею, до нього мали доступ лише ті, хто мав реальну владу та міг з того скористатися!  І ось тепер він у селищній раді – відкрита мапа для кожного жителя – цікавтесь, це конституція Красного на наступні півстоліття. Зміни у генплан можна буде вносити лише через 5 років.

Генплан має затвердити сесія селищної ради.

Перед цим рішенням у Красному провели громадські слухання – доведення генплану до відома усіх бажаючих, жителів селища.
На превеликий жаль, на  перше громадське слухання прийшло  аж …25 краснян.   І це не тому, що мешканцям селища байдуже, де вони живуть, що завтра побудують у них по сусідству, кому і де виділили план під забудову чи бізнес, як буде з водою, водовідведенням, де зелені зони, у якому напрямку буде розвиватися поселення. Ні. Справа в іншому.
По-перше. Інформація про слухання така ненав'язлива і тихенька, що вразити може! Але є. Надрукована, згідно закону.
По-друге. Загалом, у нас в районі, як і по країні, громадські слухання з будь-якого питання – це повна профанація, видимість участі громади у проблемах території.
Дуже багатьом така форма вигідна: дотримались букви закону, а що людей на обговоренні було мізер, навіть не всі депутати місцевих рад знають і приходять – так то їхні проблеми! Кому треба – той знає!

Якщо хочемо громадянського суспільства, якого вимагали у Києві на Майдані, щоб усе діялось відкрито, справедливо, доступно – не будьмо байдужі до того, що діється навколо нас!
Сьогодні відбулася презентація генплану Красного для архітектурно-містобудівної ради району. Провів її головний розробник цього важливого проекту Іван Михайлович Олійник,  заслужений архітектор України, у недавньому головний архітектор області.

Жителі Красного отримають відкриту, доступну програму подальшого розвитку території.

Із генплану ми дізнаємось, що межі селища розширились майже на 250 гектарів.
* Є у плані місця під індивідуальну забудову, але менше, аніж нинішніх заяв. Є над чим думати і мізгувати. Щоб по-правді було!
* Є місця під технопарки – під курку, яка буде нести Красному золоті яйця.
* Є територія соціально-культурного комплексу. На Золотому лані. Там і стадіон, і садок, і початкова школа, і зона відпочинку.
* Є у генплані така дивовижа як швидкісна міжнародна залізнична колія. І проходити вона буде по дамбі уздовж Бугу! Вокзал – десь в районі цукрового. Поруч з нею може бути автомобільна дорога, що звільнить Красне від транзитного транспорту. Та це, очевидно, буде не скоро!

У генплані селища є величезна палітра обмежень.

Це – Прибережні річкові смуги, виробництво, залізниця, радіоцентр… Дражливим є цвинтар зі сторони Буська. Він дуже нашкодив підземному  водозабору, а вода скоро буде найціннішим ресурсом!

 А ще він зашкодив  не зреалізованому житловому масиву за сторонибабською дорогою.
Красне не зможе жити без повноцінного водопостачання і водовідведення, адже криниці пересихають, водой

ми міліють і не знаємо, що буде далі. Генплан і це у собі містить.
– Генплан облегчить життя усім мешканцям, – впевнений селищний голова Красного Олег Лотоцький.

Буське радіо