Головна Історія У районній дитячій бібліотеці відбулася година пам’яті «Голодомор 1933 – український голокост»

У районній дитячій бібліотеці відбулася година пам’яті «Голодомор 1933 – український голокост»

Останні дні листопада нагадують кожному українцеві про найтрагічніші події в історії нашої держави. Інколи здається, що вони стираються з пам'яті. Але є дати, про які не можемо забувати, навіть з плином часу. Подіям голодомору 1932-33 років було приурочено годину пам‘яті «Голодомор 1933 – український голокост», яку провели 25 листопада бібліотекарі Буської РДБ з читачами 7-Б класу Буської ЗОШ №2 I-III ст. З розповіді заступника директора Буської ЦБС Г. Гораль діти дізнались про причини виникнення Голодомору, спровоковані сталінською політикою, про те, в яких страшних муках вмирали українські селяни, а також про жахливі випадки людожерства.

У ході заходу були використані документальні матеріали, опубліковані в книгах зарубіжних дослідників радянської історії «Жнива скорботи» Роберта Конквеста, а також «Ваші мертві вибрали мене» Джеймса Мейса. Надія Островська, бібліотекар РДБ, зачитала дітям спогади жительки Буська, письменниці Алли Андреєвої про часи Голодомору, пережиті її прабабусею Мариною Шишкою, та її мамою – Юлією Юхимівною Самойлович, котра, до речі, була вчителькою української мови та літератури у Буській СШ №2. Діти також ознайомились із спогадами жителів Буська – вчителів Олександри Петрівни Оводенко, Уляни Сергіївни Панченко, Катерини Іванівни Верби (у повоєнний час працювала в Буську), журналіста Віктора Пилиповича Борозенця, чиї свідчення були задокументовані у «Національній Книзі пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Львівська область».
Участь у заході взяли О.І.Ільків – перший заступник голови Буської РДА та Л.І.Ціхоцька – керівник відділу культури та туризму Буської РДА. Людмила Іванівна розповіла як особисто у 2008 році брала інтерв’ю у мешканців Нового Милятина, котрі безпосередньо пережили часи голоду. 
Олег Іванович поділився спогадами дитинства, коли до його родини приходили люди, котрі пережили Голодомор та як його батьки ділились з ними куском хліба. 

Увагу дітей привернула книжкова виставка «Голодомор 1932-1933 – біль та скорбота наша».
Учні переглянули короткометражний фільм «Голодомор», а також послухали пісню «Свіча» у виконанні Оксани Білозір. Захід спонукає кожного пам’ятати гіркі сторінки своєї історії, аби вона не повторилась ніколи.

/інф.Галини Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми/