Головна Історія В Буську відбулася година пам’яті “Пропусти Чорнобиль крізь серце”

В Буську відбулася година пам’яті “Пропусти Чорнобиль крізь серце”

3924

Бущани добре пам’ятають трагічні події, що мали місце в ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції.

У теплу квітневу ніч 33 роки тому Україну та світ спіткала техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Напередодні цієї сумної дати працівники відділу культури та туризму РДА, районного народного дому та бібліотекарі ЦБС ім.Івана Котляревського взяли участь у годині пам’яті “Пропусти Чорнобиль крізь серце”.

Довідково. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31-ї людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.

В РНД відбулася година пам'яті "Пропусти Чорнобиль крізь серце"В РНД відбулася година пам'яті "Пропусти Чорнобиль крізь серце"В РНД відбулася година пам'яті "Пропусти Чорнобиль крізь серце"В РНД відбулася година пам'яті "Пропусти Чорнобиль крізь серце"