Головна Історія У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

3058

Вже більше трьох місяців небайдужі бущани       щосуботи проводять толоку на території та всередині палацу Бадені. Їм не страшний – ні дощ, ні сніг.  

Ще у листопаді 2018 року декілька небайдужих мешканців зібрались через соціальні мережі на першу толоку щодо порятунку Палацу Бадені від руйнації. Згодом щосуботи до них долучаються інші небайдужі активісти.

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

Минулого року вдалось прибрати територію палацу Бадені від чагарників і сміття та розпочати роботи з прибирання внутрішніх кімнат палацу. На сьогодні вже завершено прибирання горища від слідів згарища та сміття. Також активісти очистили від сміття другий і частково перший поверх палацу.

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

Сьогодні на черговій суботній толоці у палаці Бадені знову кипіла робота. Було завершено прибирання залів, очищено дах від снігу та розпочато ремонт вхідних дверей. За плідну роботу учасники толоки посмакували смачним кулішем. І вже очікують на наступна толоку, що запланована на 9 лютого.

Варто подякувати тим, хто не словом, а ділом допомагає врятувати перлину Буська. Їхні імена – Андрій КІПРАН, Іван ЦІХОЦЬКИЙ, Михайло ЗОЗУЛЯ, Володимир ТИПИЛО, Іван НАГОРНИЙ, Зіновій ПАВЛИК, Віктор ПЕНЦАК, Роман МАТУСЕВИЧ та багато інших. 

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

Нагадаємо, 25 травня 2016 року  міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Міністерство внутрішніх справ передає у власність територіальної громаді міста Буськ багатостраждальний палац Бадені, закінчивши довгу історію бюрократичної тяганини з цього питання.

Палац збудували у 1810 році, та до 1876 він служив резиденцією вельможих осіб. У 1876 маєток перейшов у власність графа Бадені.

Радянську владу палац Бадені побачив лише після закінчення Другої Світової.     Саме тоді він перейшов у власність держави – міністерство оборони СРСР розмістило там казарми.

Військова частина була розформована у 2004 році, та маєток простояв порожнім ще 5 років, після чого його передали на баланс МВС. У 2009 році МВС планувало зробити в ньому пункт для нелегальних мігрантів, але через сильний спротив з боку громадськості проект так і не відбувся.