Головна Історія У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

Вже більше трьох місяців небайдужі бущани       щосуботи проводять толоку на території та всередині палацу Бадені. Їм не страшний – ні дощ, ні сніг.  

Ще у листопаді 2018 року декілька небайдужих мешканців зібрались через соціальні мережі на першу толоку щодо порятунку Палацу Бадені від руйнації. Згодом щосуботи до них долучаються інші небайдужі активісти.

Минулого року вдалось прибрати територію палацу Бадені від чагарників і сміття та розпочати роботи з прибирання внутрішніх кімнат палацу. На сьогодні вже завершено прибирання горища від слідів згарища та сміття. Також активісти очистили від сміття другий і частково перший поверх палацу.

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

Сьогодні на черговій суботній толоці у палаці Бадені знову кипіла робота. Було завершено прибирання залів, очищено дах від снігу та розпочато ремонт вхідних дверей. За плідну роботу учасники толоки посмакували смачним кулішем. І вже очікують на наступна толоку, що запланована на 9 лютого.

Варто подякувати тим, хто не словом, а ділом допомагає врятувати перлину Буська. Їхні імена – Андрій КІПРАН, Іван ЦІХОЦЬКИЙ, Михайло ЗОЗУЛЯ, Володимир ТИПИЛО, Іван НАГОРНИЙ, Зіновій ПАВЛИК, Віктор ПЕНЦАК, Роман МАТУСЕВИЧ та багато інших. 

У Буську небайдужі активісти продовжують рятувати палац від руйнації

Нагадаємо, 25 травня 2016 року  міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Міністерство внутрішніх справ передає у власність територіальної громаді міста Буськ багатостраждальний палац Бадені, закінчивши довгу історію бюрократичної тяганини з цього питання.

Палац збудували у 1810 році, та до 1876 він служив резиденцією вельможих осіб. У 1876 маєток перейшов у власність графа Бадені.

Радянську владу палац Бадені побачив лише після закінчення Другої Світової.     Саме тоді він перейшов у власність держави – міністерство оборони СРСР розмістило там казарми.

Військова частина була розформована у 2004 році, та маєток простояв порожнім ще 5 років, після чого його передали на баланс МВС. У 2009 році МВС планувало зробити в ньому пункт для нелегальних мігрантів, але через сильний спротив з боку громадськості проект так і не відбувся.