Головна Історія У Буську відзначили День пам’яті та примирення

У Буську відзначили День пам’яті та примирення

7609

8 травня в Україні – День пам’яті і примирення. Цю дату наша держава офіційно відзначає з 2015 року, розпочавши нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті  та примирення під гаслом «1939 –  1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

У Буську відзначили День пам'яті та примирення

Сьогодні біля Вічного вогню та братської могили на старому кладовищі Буська відбулася акція з відзначення Дня пам’яті та примирення, 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни.

Участь у пам’ятному віче взяли голова Буської районної ради Богдан Глова, заступник голови райради Роман Фурда, Буський міський голова Ростислав Сліпець, заступники голови РДА Олег Ільків та Тетяна Сай,  а також керівники районних підприємств та організацій, працівники держустанов, ветерани, школярі навчальних закладів міста, громада району.

У вступному слові Буський міський голова Ростислав Сліпець та військовий комісар Буського районного комісаріату Ігор Томачук подякували ветеранам за їх внесок у перемогу над нацизмом та побажали міцного здоров’я та мирного неба.

У Буську відзначили День пам'яті та примирення

На пам’ятний захід зміг прибути лише один ветеран. Йому – 90. Олексій Федорович родом з Чернігівщини, більше половини свого життя прожив у Буську.

«Кожна війна – це лихо. А коли завершилась, то треба пам’ятати» , – висловився у розмові з журналістом ветеран.

Згодом біля Вічного вогню учасниками процесії було покладено живі квіти, запалено свічки пам’яті.

У Буську відзначили День пам'яті та примирення

Панахиду за жертвами війни відслужив місцевий священик отець Петро Салабай. Він разом з усіма присутніми спільною молитвою вшанував пам’ять полеглих.