Головна Історія Запали свічу пам’яті

Запали свічу пам’яті

 24 листопада мешканці селища Красне, представники місцевої станиці "Пласт", а депутати зібралися о 17.00 год. біля фігури Матері Божої, щоб пом’янути невинно убієнних українців.

 
Місцеві священики о.Степан та о.Володимир відправили молебень за упокій померлих від Голодомору 1932-33 років. Опісля перед громадою виступили депутат Буської районної ради Богдан Глова та селищний голова Олег Лотоцький. Вони наголосили на штучному створенні голодомору бандитським сталінським режимом, який слід вважати виключно геноцидом проти українського народу. Пригадали не лише загиблих від голодомору, а й ненароджених. А ще Богдан Глова висловив обурення з приводу того, що досі в незалежній Україні є вулиці, названі на "честь" катів українського народу, причетних до голодомору, зокрема Косіора.
 
Із запалених лампадок, які принесли жителі селища, утворили хрест, який символізував пам’ять про трагічні роки та молитви за душі померлих українців. Пластуни розгорнули напис "Україна пам’ятає  – світ визнає". Директор Народного дому Марія Глова, яка розповіла нам про цю подію, подякувала усім тим, хто прийшов пом’янути невинно убієнних. Бо поки пам’ятатимемо про ці трагічні події, доти усвідомлюватимемо, що лише в боротьбі можна вибороти власну свободу.